Kamienica pod Siódemką: nowy apartamentowiec w samym centrum Lublina

1094
Kamienica pod Siódemką Lublin

Kamienica pod Siódemką Lublin

Nowoczesny i komfortowy, współczesny, a zarazem nawiązujący do klasycznego stylu śródmiejskich kamienic – tak będzie wyglądał budynek, który powstaje w sercu Lublina, przy ul. 3 Maja 7. Inwestycja pod nazwą Kamienica pod Siódemką zostanie ukończona w III kwartale przyszłego roku.

Ten prestiżowy budynek jest najnowszą propozycją lubelskiej firmy deweloperskiej Idea Invest. Jej realizacje zawsze wyróżniają się atrakcyjną lokalizacją. Nie inaczej jest w przypadku Kamienicy pod Siódemką. Budynek ten powstaje przy jednej z najważniejszych ulic w centrum Lublina. Jest oddalony zaledwie o 150 metrów od placu Litewskiego, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych punktów w śródmieściu.
Jak podkreśla Bogusław Kociuba, prezes zarządu Idea Invest Kamienica pod Siódemką będzie jedynym współczesnym budynkiem mieszkalnym przy ul. 3 Maja. Łączy w sobie wszystkie zalety mieszkania w samym centrum miasta z komfortem, jaki zapewniają nowoczesne budynki.
Co również istotne budynek ten nie powstaje w pierwszej linii zabudowy ul. 3 Maja. Jest oddalony od drogi na tyle, by jej gwar nie był dyskomfortem dla przyszłych mieszkańców. Wygodne połączenie z ul. 3 Maja zapewni mu nowa uliczka, wybudowana od podstaw przez dewelopera.
Kamienica pod Siódemką została ponadto zaprojektowana w taki sposób, aby jej bryła komponowała się z zabytkową zabudową ul. 3 Maja. Budynek powstaje na planie litery L. Jego wyższe skrzydło będzie się składać z czterech pięter i mieszkalnego poddasza, przykrytego dwuspadowym dachem. Niższą część kamienicy zwieńczą tarasy z widokiem na północne dzielnice miasta. Dzięki dużym oknom o wydłużonym kształcie budynek zyska wygląd charakterystyczny dla mieszczańskich kamienic. Elewacja będzie wykonana z użyciem materiałów wysokiej klasy: odpowiednich tynków, elementów ze szkła, naturalnego kamienia oraz aluminium.
Równie dopracowany co projekt elewacji budynku jest jego wewnętrzny układ i podział na lokale. Kamienica pod Siódemką będzie się składać z mieszkań i apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Najmniejsze spośród nich będą miały 30, a największe nawet 130 mkw. W kamienicy dostępne są więc zarówno lokale dla osób poszukujących stałego miejsca zamieszkania, jak i niewielkie, ale komfortowo zaprojektowane mieszkania odpowiednie dla tych, którzy przyjeżdżają do Lublina w celach biznesowych.
Kamienica pod Siódemką oferuje też lokale użytkowe o powierzchni od 50 do 140 mkw. Zaprojektowano je przede wszystkim z myślą o firmach usługowych. Z uwagi na lokalizację są propozycją m.in. dla gabinetów medycznych i kancelarii prawnych.
Sprzedaż, zarówno mieszkań, jak i lokali usługowych w Kamienicy pod Siódemką rozpoczęła się w styczniu bieżącego roku.