Amazon wmurowuje kamień węgielny pod nowe centrum realizacji zamówień w Czechach

1173
Amazon Czechy kamien 1

Amazon Czechy kamien 1

Koncern Amazon wmurował kamień węgielny w miejscowości Dobrovíz pod Pragą i oficjalnie rozpoczął budowę nowego centrum realizacji zamówień o powierzchni 95 tysięcy metrów kwadratowych, która będzie prowadzona przez Panattoni Europe.

Uruchomienie centrum w miejscowości Dobrovíz pod Pragą jest planowane na lato 2015 roku. W ciągu trzech lat od rozpoczęcia działalności powstanie nawet 2.000 stałych miejsc pracy i 3.000 dodatkowych stanowisk sezonowych. Sam budynek ma być największym obiektem przemysłowym na wynajem zbudowanym w Czechach.
W symbolicznym wmurowaniu kamienia węgielnego udział wzięli Jan Mládek – minister przemysłu i handlu, Tim Collins – wiceprezes Amazon ds. operacyjnych na Europę, Pavel Sovick – dyrektor zarządzający Panattoni Europe na Czechy, Miloš Petera – naczelnik kraju środkowoczeskiego oraz Martin Šafr – wójt miejscowości Dobrovíz.
Jesteśmy podekscytowani perspektywą inwestycji w Czechach. Dzisiejsza uroczystość jest dla nas ważnym kamieniem milowym w relacjach między firmą Amazon a społecznościami miejscowości Dobrovíz i Hostouň, kraju środkowoczeskiego, a także całych Czech. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się znaleźć porozumienie z lokalną społecznością, dzięki czemu ta warta miliony euro inwestycja stanie się rzeczywistością. Nowe centrum realizacji zamówień będzie obsługiwać naszych klientów z całej Europy i bardzo cieszy nas, że możemy otworzyć nowy obiekt tu, w Czechach – powiedział Tim Collins.
Po ukończeniu inwestycji centrum realizacji zamówień Amazon, na terenie Panattoni Park Prague Airport, w miejscowości Dobrovíz pod Pragą zapewni stałe miejsca pracy dla 2 tysięcy pracowników. Obiekt z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii będzie obejmował ponad 95 tysięcy metrów kwadratowych (powierzchnia odpowiadająca około 13 boiskom piłkarskim), z takimi udogodnieniami dla pracowników jak np. klimatyzacja, czy stołówka z pełną obsługą i stanie się kluczową lokalizacją w europejskiej sieci Amazon. Projekt przewiduje również ogromny zewnętrzny taras, gdzie pracownicy będą mogli zaczerpnąć świeżego powietrza, a także liczne zadaszenia, umożliwiające wyjście na przerwę nawet podczas nieprzyjaznej aury. Będzie to już drugi obiekt Amazon w miejscowości Dobroviz – firma jest tu obecna od 2013 roku ze swoim centrum zwrotów.
Cenimy sobie możliwość współpracy z tak ważną światową marką jak Amazon przy projekcie o takiej skali, który docelowo będzie największym wolno stojącym obiektem przemysłowym zbudowanym w Czechach po roku 1989. Strategiczna lokalizacja w pobliżu praskiego lotniska w połączeniu z oferowanym przez nas wysokim standardem obsługi okazały się przekonujące. Mamy nadzieję, że nowe centrum realizacji zamówień przyczyni się do kolejnych sukcesów Amazon – powiedział Pavel Sovicka, dyrektor zarządzający Panattoni Europe, dewelopera projektu. – Decyzja koncernu Amazon by zainwestować w Panattoni Park Prague Airport po raz kolejny potwierdza sukces flagowego czeskiego projektu Panattoni.
Poza poszerzeniem dobrovizkiej strefy przemysłowej oraz budową nowego centrum realizacji zamówień Amazon, mieszkańcy zyskają nową obwodnicę, która usprawni komunikację na terenie gminy. Zwiększona zostanie wydajność lokalnej oczyszczalni ścieków i mieszkańcy miejscowości Dobrovíz nie będą już musieli ponosić opłat za usługi kanalizacyjne. Wreszcie, Amazon będzie wspierać lokalną aktywność w takich dziedzinach jak kultura, sport czy edukacja.
Cieszy mnie, że globalna firma o ponad 20-letniej historii, jaką jest Amazon, zdecydowała się na budowę swojego centrum realizacji zamówień w Czechach. Ta inwestycja jest ważnym krokiem przyczyniającym się do zwalczania bezrobocia w regionie, a także wspierającym konkurencyjność gospodarczą Czech Środkowych. To również pozytywny znak dla innych potencjalnych inwestorów, którzy rozważają wejście na rynek czeski. W związku z tym jestem bardzo zadowolony stojąc tu dziś i rozpoczynając realizację tego projektu w miejscowości Dobrovíz – powiedział Jan Mládek.
Inwestycja koncernu Amazon jest mocno wspierana przez administrację kraju środkowoczeskiego i cieszy mnie, że mogę być obecny tu dziś na oficjalnej inauguracji prac budowlanych. Ważna globalna marka zwiększa właśnie swoją obecność w Czechach Środkowych i życzę wszystkim osobom zaangażowanym w tę inwestycję wielu sukcesów – stwierdził Miloš Petera, naczelnik kraju środkowoczeskiego.
Jestem zadowolony, że udało nam się zbudować porozumienie pomiędzy inwestorem, deweloperem i władzami lokalnymi w kwestii tego, jak należy rozbudować strefę w taki sposób, by było to z korzyścią dla lokalnej społeczności. Wyższe przychody w budżecie gminy wynikające z rozbudowy strefy zostaną wykorzystane na remont szkoły, budowę nowej hali sportowej dla naszego miejscowego klubu sportowego Sokol czy przychodni zdrowia – skomentował wójt miejscowości Dobrovíz, Martin Šafr.

Amazon Czechy kamien 2

O Amazon

Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN), firma z listy Fortune 500, z siedzibą w Seattle, otwarta w sieci WWW w lipcu 1995 roku, dziś oferuje największy wybór towarów na świecie. Amazon.com, Inc. chce być firmą maksymalnie skoncentrowaną na kliencie, która daje mu możliwość znalezienia i odkrycia wszystkiego, co zapragnie kupić przez Internet, zapewniając mu najniższą możliwą cenę. Amazon.com i pozostali sprzedawcy oferują miliony unikalnych przedmiotów – nowych i używanych – w takich kategoriach, jak: Książki, Filmy, Muzyka i gry, Pliki cyfrowe, Elektronika i komputery, Dom i ogród, Zabawki, Dzieci i niemowlęta, Żywność, Odzież, Buty i biżuteria, Zdrowie i uroda, Sport i plener, Narzędzia, Auto i przemysł. Usługi sieciowe Amazon zapewniają programistom dostęp do infrastruktury chmurowej opartej na własnym zapleczu technologicznym Amazona, którą mogą wykorzystać do realizacji praktycznie każdego rodzaju przedsięwzięcia. Kindle Paperwhite jest najlepiej sprzedającym się i najbardziej zaawansowanym technologicznie czytnikiem na świecie. Zastosowano w nim nową technologię wyświetlania oferującą wyższy kontrast, wbudowane oświetlenie nowej generacji, szybszy procesor, najszybszą technologię dotykową, oraz wyjątkowe nowe funkcje zaprojektowane specjalnie dla czytelników. Kindle, najlżejszy i najmniejszy czytnik, ma nowe, ulepszone czcionki i szybszą zmianę stron. W nowym modelu Kindle Fire HDX zastosowano wyjątkowy wyświetlacz HDX w rozmiarach 7″ i 8.9″, czterordzeniowy procesor 2.2 GHz, 2x większą ilość pamięci, oraz baterię umożliwiającą 11 godzin pracy, jak również wyjątkowe nowe funkcje systemu Fire OS 3.0, takie jak X-Ray do odtwarzania muzyki, Second Screen, Prime Instant Video do odtwarzania filmów, oraz rewolucyjny przycisk Mayday. Najnowszy model Kindle Fire HD oferuje wyświetlacz HD, super-szybki procesor oraz dwa głośniki w cenie nie do pobicia.
Amazon wraz ze spółkami powiązanymi prowadzi serwisy internetowe, takie jak www.amazon.com, www.amazon.co.uk, www.amazon.de, www.amazon.co.jp, www.amazon.fr, www.amazon.ca, www.amazon.cn, www.amazon.it, www.amazon.es, www.amazon.com.br, www.amazon.in, oraz www.amazon.com.mx. Stosowane tu określenia „Amazon.com,” „my,” „nasz” i podobne sformułowania obejmują Amazon.com, Inc. oraz spółki zależne, chyba że z kontekstu wynika inaczej. Amazon EU S.à.r.l., Amazon Services Europe S.à.r.l. i Amazon Media EU S.à.r.l. są jednostkami w całości zależnymi od globalnego sklepu internetowego Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN) z siedzibą w Seattle, stan Washington.