P3 podpisuje nowe umowy najmu zwiększające powierzchnię firmy FM Logistic w parku P3 Piotrków

1049
V

V

P3 podpisało dwie umowy-przedłużenia i nową umowę najmu na łącznie 37.000 m kw. powierzchni w swoim parku logistycznym P3 Piotrków z jednym z największych krajowych operatorów logistycznych, firmą FM Logistic.

FM Logistic, rodzinna firma logistyczna z siedzibą w Strasburgu (Francja), zobowiązała się do najmu 4.911 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej oraz dodatkowo do przedłużenia dotychczasowej umowy najmu powierzchni 32.088 m kw., którą zajmuje obecnie w parku P3 Piotrków. W sumie najemca zajmie powierzchnię 37.000 m kw., stanowiącą równowartość obszaru prawie trzydziestu basenów olimpijskich. Park P3 Piotrków zlokalizowany jest w centralnej Polsce, na południowy wschód od Łodzi. Firma FM Logistic, która jest również najemcą w parku logistycznym P3 Mszczonów położonym w pobliżu Warszawy, zwiększa swoją obecność w Piotrkowie na potrzeby obsługi międzynarodowej sieci handlu detalicznego Auchan.
Piotr Bzowski, dyrektor ds. Najmu i Rozwoju w P3 Polska, powiedział:
Jest to jedno z pierwszych przedłużeń umów najmu dla nowych parków, które nabyliśmy na początku tego roku. Transakcja ta dowodzi atrakcyjności i strategicznej lokalizacji parku P3 Piotrków i odzwierciedla naszą bliską relację z ważnym kontrahentem logistycznym o silnej pozycji w Polsce oraz poważnych ambicjach rozwoju działalności międzynarodowej. Z FM Logistic współpracujemy już od wielu lat, jest on również najemcą powierzchni magazynowej w naszym parku P3 Mszczonów. Obecnie wspólnie z FM Logistic pracujemy nad indywidualnym projektem udostępnienia 10.000 m kw. powierzchni chłodniczej w tej lokalizacji.
FM Logistic jest również klientem P3 w parkach na terenie Czech i Rumunii.
FM Logistic zatrudnia około 3000 osób w Polsce, dzięki czemu jest jednym z największych partnerów logistycznych w kraju. Trzy główne obszary działalności firmy obejmują obsługę łańcucha dostaw dla branży spożywczej, detalicznej, przemysłowej i elektronicznej na trzech kontynentach.
Piotr Sukiennik, dyrektor Zarządzający FM Logistic na Polskę, stwierdził:
Jest to kolejny rozdział w historii rozwoju FM Logistic w Polsce, w której jesteśmy obecni od 1995 roku. Prowadzimy dziewięć zakładów w Polsce, a nasza decyzja o zwiększeniu naszej powierzchni w parku P3 Piotrków stanowi odzwierciedlenie naszych zwiększonych potrzeb na obsługę południowej części kraju w imieniu naszych klientów. Uważamy P3 za ważnego partnera w naszych planach długoterminowego rozwoju.
Park P3 Piotrków oferuje 75.000 m kw. powierzchni, która jest w całości wynajęta i znajduje się w bliskim sąsiedztwie Piotrkowa Trybunalskiego, przy połączeniu autostrady A1 z ważnymi drogami ekspresowymi E75 i E67. Lokalizacja ta zapewnia bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park obejmuje działkę o powierzchni 120 ha, która stwarza możliwości zabudowy 430.000 m kw. dodatkowej powierzchni.
P3 nabyło park w Piotrkowie i teren w Błoniach, znajdujący się 30 km na południowy zachód od Warszawy na początku lutego. Pozostałe obiekty P3 w Polsce znajdują się w Mszczonowie i szybko rozwijającym się węźle logistycznym w Gądkach w pobliżu Poznania.