Lublin: nowe mieszkania na Nowym Świecie

1184
Oranzeria Lublin

Oranzeria Lublin

Dawniej pusta i zaniedbana, teraz pełna życia. Ul. Nowy Świat w Lublinie w ciągu ostatnich lat zmieniła się nie do poznania. Powstające tutaj nowe budynki odświeżyły wizerunek osiedla i przyciągnęły nowych mieszkańców. Kolejne inwestycje są w trakcie realizacji.

Ul. Nowy Świat leży w północnej części lubelskiej dzielnicy Wrotków. Przez lata kojarzyła się przede wszystkim z dużymi zakładami produkcyjnymi, takimi jak fabryka makaronu Lubella S.A., czy Zakłady Tytoniowe.
Jednak to już przeszłość. Od kilku lat ul. Nowy Świat zmienia się w atrakcyjne osiedle mieszkaniowe. Jej potencjał dostrzegło już wielu deweloperów, a ich inwestycje szybko przyciągnęły nowych mieszkańców.
Zaletą mieszkań przy ul. Nowy Świat jest niewątpliwie dobra lokalizacja. Do centrum miasta samochodem można dojechać nawet w dziesięć minut. Świetnie sprawdza się też komunikacja publiczna. Miejskie autobusy z tutejszych przystanków odjeżdżają co kilka lub kilkanaście minut – mówi Sylwia Szymańska z biura lubelskiego dewelopera Wikana S.A.
Inwestycje przy ul. Nowy Świat okazały się trafione, dlatego w tym rejonie nadal powstają nowe budynki mieszkalne. Aktualnie trwa budowa Oranżerii – niewielkiego, stylowego budynku z mieszkaniami o powierzchni od 35 do 61 mkw. To jedna z najnowszych inwestycji dewelopera Wikana S.A.
Oranżeria będzie się wyróżniać na tle pozostałych inwestycji w tej okolicy. Nowoczesny projekt, kontrastowa kolorystyka elewacji i materiały najwyższej jakości sprawią, że będzie jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków mieszkalnych w tej części miasta – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana.
Czterokondygnacyjny budynek Oranżerii będzie się składał z 53 mieszkań z balkonami. W jego otoczeniu nie zabraknie zieleni, ani elementów małej architektury. Przyszli mieszkańcy z pewnością nie będą mieli problemu z parkowaniem. Rozległy, wielostanowiskowy garaż powstanie w podziemnej kondygnacji budynku. Dodatkowe miejsca postojowe, zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości, zostaną wyznaczone na zewnątrz, na terenie przylegającym do Oranżerii. Komunikację między wszystkimi kondygnacjami budynku (także podziemną) ułatwią windy zlokalizowane w każdej z klatek schodowych.
Do końca czerwca mieszkania w Oranżerii są objęte promocją. Nowym klientom deweloper proponuje specjalne, obniżone ceny: od 4270 do 4450 zł za mkw.