Początek budowy Chlebovej

2864

Chlebova Apartamenty — inwestycja, która rozpoczyna rewitalizację Młodego Miasta w Gdańsku uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. W najbliższych tygodniach spółki sopockiej Grupy NDI planują rozpoczęcie prac budowlanych.

Inwestycja przygotowywana jest nad Motławą, na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku, przy ul. Wiosny Ludów 4. Pozwolenie na budowę oznacza więc rozpoczęcie jednego z ważniejszych procesów w Gdańsku — zabudowy terenów położonych bezpośrednio w pobliżu najważniejszych atrakcji miasta, które w przeszłości pełniły istotną rolę w gospodarczym życiu Gdańska.

Budynek powstaje w miejscu dawnej wytwórni chleba, która funkcjonowała w tym miejscu w latach 1904-1945 i była mocno związana z gdańskim Cechem Piekarzy i Cukierników. We wnętrzach inwestor zaplanował szereg oryginalnych akcentów, które będą nawiązywały do dziedzictwa miejsca.

Zaproponowana przez nas architektura doskonale wpisuje się w ideę rozwoju miasta z poszanowaniem jego historii. Zewnętrzna nowoczesna bryła budynku wykonana zostanie z wysokiej jakości materiałów szlachetnych, nawiązujących do materiałów stosowanych na elewacjach w tej części Gdańska, zaś wnętrza zdobić będą artefakty, odzyskane z dawnej wytwórni chleba. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu połączeniu tworzymy prawdziwie unikalny projekt. — mówi Jakub Bladowski z Roark Studio, pracowni odpowiedzialnej za architekturę apartamentowca.

Okolica, w której przygotowywana jest Chlebova przechodzi szereg przeobrażeń. W ostatnich latach odnowiono nabrzeża Motławy, wyremontowane zostały historyczne brukowane trakty, wymieniane jest oświetlenie. Promenada, przy której położony będzie apartamentowiec, w przyszłości stanowiła będzie szlak spacerowy, prowadzący od dawnej gdańskiej zabudowy aż po nowe budynki Młodego Miasta, położone na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej.

Nasze projekty planujemy wyjątkowo odpowiedzialnie. Wiemy, że tak unikatowa lokalizacja wymaga dużej wrażliwości — mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Development. Jesteśmy przekonani, że wprowadzamy na rynek prawdziwie unikalną ofertę, która łączy w sobie wiele pożądanych cech. Jest doskonale zlokalizowana, a więc każdy z przyszłych mieszkańców Chlebovej będzie miał Główne Miasto w Gdańsku w zasięgu kilkuset metrów. Lokalizacja oznacza również świetne skomunikowanie oraz łatwy dostęp do placówek oświatowych, medycznych czy wyjątkowej gastronomii. Równocześnie infrastruktura budynku, którą przygotowujemy dla naszych klientów, pozwoli im zamieszkać w nowoczesnym, komfortowym budynku z dostępem do zaplecza rekreacyjnego i biznesowego.

Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie znajdą się 163 apartamenty o powierzchni 36 do 110 m2. W części parterowej znajdą się lokale użytkowe, w tym jeden z antresolą, sięgającą pierwszej kondygnacji. Planowane są w nich punkty gastronomiczne. Na szczytowej kondygnacji znajdzie się taras wypoczynkowy z widokiem na panoramę Głównego Miasta i rzekę Motławę. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, strefa business oraz bawialnia dla dzieci.

Planowany termin zakończenia budowy apartamentów to 2021 roku.