Wisher Enterprise rusza z nową inwestycją we współpracy z C&W

1133
C W Grzybowska

C W Grzybowska

Firma Cushman & Wakefield przygotowała projekt architektoniczny i kierowała procesem pozyskania pozwolenia na budowę dla nowej inwestycji biurowej firmy Wisher Enterprise, która powstanie przy ulicy Grzybowskiej 43 w Warszawie.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec kwietnia lub początek maja 2014 r. Przewidywana data oddania budynku do użytku to przełom drugiego i trzeciego kwartału 2015 r.
Działka, na której zrealizowana zostanie inwestycja, znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Grzybowskiej i Waliców, w sąsiedztwie Mennicy Polskiej. 13-piętrowy budynek dysponować będzie czterema kondygnacjami podziemnymi i 105 miejscami parkingowymi. Powierzchnia najmu wyniesie prawie 11 tys. mkw. Główne wejście do budynku oraz część handlowo-usługowa znajdować się będzie od ulicy Grzybowskiej. Każdy z lokali handlowych na parterze posiadać będzie oddzielne wejście.
Deweloperem jest spółka Wisher Enterprise, która we Wrocławiu buduje również kompleks biurowo-hotelowo-usługowy Silver Tower przy placu Konstytucji 3 Maja, obok Dworca Głównego PKP.
Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy inwestycji przy ul. Grzybowskiej. Projekt został opracowany przez architektów Cushman & Wakefield.
Naszą intencją było połączenie kreatywności naszych projektantów z ogromnym doświadczeniem, które mamy jako zarządcy nieruchomości i negocjatorzy wynajmu powierzchni. Dzięki temu powstał budynek, który, mamy nadzieję, będzie efektownie wyglądał i efektywnie funkcjonował dla najemców – powiedział Tomasz Daniecki, dyrektor działu zarządzania projektami w firmie Cushman & Wakefield.
Do dotychczasowego zakresu usług świadczonych przez firmę Cushman & Wakefield dla inwestycji przy ul. Grzybowskiej należało opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej, w skład której wchodzi koncepcja inwestycji, projekt budowlany i projekt wykonawczy. Firma odpowiadała także za wszystkie niezbędne uzgodnienia i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Projekt opracował zespół kierowany przez architektów Jacka Zuba i Marka Demianiuka z działu zarządzania projektami.
Dział zarządzania projektami firmy Cushman & Wakefield świadczy szeroki zakres usług doradztwa technicznego dla najemców i deweloperów nieruchomości komercyjnych oraz usług związanych z projektowaniem architektonicznym. Cushman & Wakefield opracowuje dokumentację projektową oraz aktywnie prowadzi proces uzyskiwania pozwoleń i decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Specjalizuje się również w procesie due diligence technicznego budynków.
Dział zarządzania projektami w polskim oddziale Cushman & Wakefield, w ramach międzynarodowych struktur firmy, wchodzi w skład Client Solutions Group, która zatrudnia ponad 5 tys. pracowników na całym świecie. Portfolio polskich projektów obejmuje m.in. projekty wnętrz Galerii Mazovii w Płocku i centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie oraz projekty kubaturowe Galerii Bursztynowej w Ostrołęce i Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim.