Blackstone sprzedaje obiekty w Kaliszu, Kłodzku, Włocławku i Zamościu

1191
Galeria Tęcza Kalisz

Galeria Tęcza Kalisz

Blackstone sprzedał portfel czterech centrów handlowych. Transakcja objęła takie obiekty jak Galeria Twierdza w Kłodzku (23.000 mkw.) wraz z pobliską działką, na której znajduje się restauracja Broaster Chicken Drive; Galeria Twierdza w Zamościu (23.800 mkw.) oraz Galeria Wzorcownia we Włocławku (25.600 mkw.). Obiekty te zostały przejęte przez Echo Polska Properties za kwotę 141,6 mln euro.

Kolejna sprzedana przez Blackstone nieruchomość handlowa to Galeria Tęcza w Kaliszu (16.000 mkw.) – kupiona przez nieujawnionego inwestora.
Wspomniane galerie handlowe charakteryzują się atrakcyjną i zróżnicowaną ofertą zakupową. Grono kluczowych najemców tych obiektów obejmuje marki z Grupy LPP, H&M, Rossmann, CCC, Media Markt, Carrefour oraz Multikino. Galerie operują od 2009 (Wzorcownia i Twierdza Kłodzko) oraz 2011 (Twierdza Zamość i Galeria Tęcza). Wszystkie cztery galerie handlowe są zarządzane od 2014 roku przez Multi Poland, będące częścią Multi Corporation, czołowego właściciela, zarządcy i dewelopera nieruchomości handlowych w Europie i Turcji.
JLL oraz kancelaria Greenberg Traurig doradzały Blackstone w transakcji. Kupujących reprezentował Colliers oraz Linklaters.
Adam Kiernicki, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych JLL informuje:
Transakcja ta potwierdza utrzymującą się aktywność inwestycyjną na rynkach nieruchomości handlowych poza głównymi aglomeracjami. Chętnie odwiedzane, dobrze wynajęte i spozycjonowane obiekty przyciągają uwagę inwestorów dążących do dywersyfikacji swojego portfela.