Start inwestycji Angel Wawel

1160
Angel Wawel

Angel Wawel

Po dziewięciu latach przygotowań spółka Angel Wawel, należąca do Angel Poland Group, rozpoczyna realizację krakowskiej inwestycji mieszkaniowej Angel Wawel, która pomieści 235 mieszkań.

 

 Historyczny budynek dawnego zakonu sióstr koletek oraz przylegające grunty przy ulicy Koletek deweloper przejął w 2003 roku. W ramach inwestycji w zaadaptowanych budynkach dawnego Domu Towarzystwa Dobroczynności z 1882 roku powstanie 39 apartamentów oraz 600-metrowy penthouse (w dawnej kaplicy), którego projektem zajmie się Robert Konieczny z katowickiej pracowni KWK Promes.

Prace przy zabytkowej części projektu nadzoruje małopolski wojewódzki konserwator zabytków. Deweloper odnowi fasadę i wnętrza oraz wielowiekowe polichromie. W zależności od skrzydła budynek wzniesie się na pięć lub sześć kondygnacji.

Metraże mieszkań mieszczą się w przedziale od 20 do 256 mkw. Średnia cena 1 mkw. apartamentu wynosi 15 tys. zł. Do dyspozycji mieszkańców będzie także dwukondygnacyjny podziemny parking na 240 miejsc, SPA, basen oraz piwnica na wina. W przyziemiu budynków znajdzie się także część handlowa. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do mieszkań w połowie 2015 roku.

Twórcami projektu architektonicznego zespołu jest paryska pracownia Gottesmann-Szmelcman we współpracy z krakowskim biurem architektonicznym ABP. Wewnątrz utworzonego dziedzińca znajdzie się ogród, którego projekt został wykonany przez brytyjskiego architekta zieleni – Matta Jamesa.

Całkowita wartość krakowskiej inwestycji wyniesie 200 mln zł. Finansowanie przedsięwzięcia zapewnia BRE Bank. Obecnie deweloper jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy.

Źródło: Eurobuild CEE