Wikana S.A. inwestuje w Piasecznie

1219
Wikana logo

Wikana logo

Deweloper Wikana S.A. kupił ponad 3 tys. mkw. gruntu w podwarszawskim Piasecznie. Zbuduje na tym terenie osiedle Cisowy Zakątek i tym samym rozszerzy swoją działalność na województwo mazowieckie.

Działka jest położona w atrakcyjnym miejscu u zbiegu ul. Stefana Żeromskiego i ul. Emilii Plater. W ramach inwestycji Cisowy Zakątek Wikana zbuduje 84 lokale. Ich mieszkalna powierzchnia użytkowa będzie wynosiła łącznie ponad 4,5 tys. mkw.
Zakup nieruchomości w Piasecznie jest dowodem na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka wychodzi ze swoimi inwestycjami poza województwo lubelskie i podkarpackie – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes Wikana S.A.Nasze możliwości finansowe pozwalają nam na zwiększanie zasobów gruntowych. Dlatego w swojej działalności chcemy postawić zarówno na wykorzystywanie tych terenów, które zakupiliśmy wcześniej, jak i na poszerzanie zasobów o nowe, atrakcyjne działki.
Grupa Kapitałowa Spółki Wikana posiada w tej chwili duże zasoby nieruchomości gruntowych w Lublinie, a oprócz tego działki w Janowie Lubelskim, Jarosławiu, Kraśniku, Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu. Zakupiła również teren w Krynicy-Zdroju, mieście znanym z walorów uzdrowiskowych. Jak zaznacza Sławomir Horbaczewski, grunt w Piasecznie udało się zakupić na korzystnych warunkach finansowych. Łącznie z tym najnowszym nabytkiem Wikana ma tereny powalające na wybudowanie ponad 2,6 tys. mieszkań.