Warzelnia – finał sprzedaży I etapu i rewitalizacja zabytkowego browaru

1124
warzelnia dom pokazowy1

warzelnia dom pokazowy1

Przestrzeń, harmonia, wyjątkowość – to słowa, które zostały odmienione przez wszystkie przypadki przez uczestników czwartego dnia otwartego Warzelni połączonego z premierą nowego, drugiego domu pokazowego. Jego urządzenie to swoista „kropka nad i”, którą deweloper zaznacza bliskie zakończenie pierwszego etapu inwestycji na poznańskim Kobylimpolu.

Nickel Development, rodzinna firma z Poznania, podjęła wyzwanie stworzenia na mapie Poznania miejsca, którego dotąd nie było. Przepiękny teren w okolicach jeziora Malta, zaniedbany i zapomniany na lata, postanowiła zamienić w apartamentowy kompleks z wysokiej półki. Wielu powątpiewało w sukces tego przedsięwzięcia. Dziś już wiadomo, że inwestycja jest sukcesem, na który złożyła się wspólna, śmiała wizja dewelopera i architekta.
Odwiedzający podkreślają wyjątkowość Warzelni, począwszy od tego, w jakim znajduje się otoczeniu, jakie daje poczucie przestrzeni, a kończąc na potencjale aranżacji wnętrza, którą dostrzegają porównując nasze dwa domy pokazowe – opowiada Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu Nickel Development.Żadnego z tych elementów nie da się przedstawić na wizualizacji, więc nie sposób było je w pełni docenić zanim Warzelnia powstała.
Szczególnie trudno oddać na wizualizacji zapach i dźwięk, a w zasadzie jego brak. Warzelnia urzeka odwiedzających i mieszkańców spokojem, wyjątkowym jak na relatywną bliskość ważnych dróg łączących okolice jeziora Maltańskiego z centrum Poznania. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu i jezior sprawia, że czujemy w Warzelni zupełnie inny zapach powietrza niż na położonych niedaleko Ratajach.

Spokój i indywidualizm

Odwiedzający Warzelnię podczas dnia otwartego zwrócili także uwagę na inny niezwykle ważny aspekt jej lokalizacji. Mianowicie – ustabilizowane otoczenie. Wprowadzając się do Warzelni mieszkańcy mają gwarancję, że nic nie zaburzy ich spokoju. Cały teren dookoła jest już zagospodarowany, więc mogą być pewni, że w sąsiedztwie nie rozpocznie się za jakiś czas budowa nowej nieruchomości, która może wiązać się z mniejszymi lub większymi niedogodnościami.
Podczas realizacji projektu deweloper nie stronił od wyzwań i z pewnością nie wybierał łatwych rozwiązań. Zarówno wybór surowca do budowy i półroczne poszukiwania odpowiedniej cegły, jak i rygorystyczne trzymanie się spójności architektonicznej z istniejącymi zabytkowymi zabudowaniami browaru hrabiego Mycielskiego, nie ułatwiały zadania deweloperowi i wykonawcy.
Mimo trudności Warzelnia powstała, a premiera drugiego domu pokazowego jest klamrą domykającą pierwszą część nowej historii tego miejsca. Dwa lokale pokazowe – jeden obok drugiego – urządzone w prawie identycznych budynkach, a zapewniające zupełnie różne wrażenia estetyczne. Każdy z nich daje inne spojrzenie na możliwości aranżacji wyjątkowych wnętrz Warzelni, charakteryzujących się otwartością oraz światłem zapewnionym przez wielkie przeszklenia.
Pierwszy z nich stworzył swoisty trend na apartamenty z antresolą. Choć nie było to wówczas popularne wśród poznaniaków rozwiązania architektoniczne, wizja projektantki Nickel Development Izabeli Januchowskiej, przekonała klientów. Domy z antresolą sprzedały się najszybciej. Nowy dom, z kolei, pokazuje inne spojrzenie na podział przestrzeni i oferuje przenikanie się stref, które tradycyjnie są rozdzielane. Najwyraźniejszym przykładem tego podejścia jest połączenie łazienki i sypialni gospodarzy w jedną dużą strefę prywatną.
warzelnia dom pokazowy3
Z pewnością nie wszystkich ujmie takie rozwiązanie, ale też nie jest to zamysłem dewelopera. Warzelnia powstała z myślą o osobach, które postępują raczej wbrew większości i przeciętności. O ludziach, którzy w granicach własnego domu samodzielnie decydują o tym, co sprawia, że czują się dobrze.
Przykładem takiej wizji kształtowania swojego otoczenia jest Jennifer Lopez. Niedawno wystawiła ona na sprzedaż swój dom i opinia publiczna dowiedziała się o tym, że piosenkarka ma przy wannie… biblioteczkę. W sieci rozgorzała dyskusja o tym czy wanna jest właściwym miejscem na czytanie.
To wygoda i upodobania mieszkańców, a nie opinia publiczna, powinny dyktować sposób, w jaki urządzone jest wnętrze. Z ogromnym zadowoleniem zauważamy, że coraz więcej osób zaczyna w ten sposób myśleć, a apartamenty, które stworzyliśmy w Warzelni pomagają im w realizowaniu swoich najśmielszych wizji – mówi Agata Olszyńska.

Rewitalizacja zabytkowego browaru

W związku z tym, że sprzedaż apartamentów i domów z pierwszego etapu inwestycji dobiega końca, deweloper coraz większą uwagę poświęca kolejnemu etapowi. Będzie nią rewitalizacja zabytkowych budynków dawnego browaru Mycielskich. Opracowane zostały wszystkie wizualizacje i już wkrótce rozpoczną się prace związane z wyburzaniem zabudowań gospodarczych znajdujących się na terenie browaru, które zabytkami nie są.
Nickel Development prowadzi już rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy chcieliby prowadzić swój biznes na terenie rewitalizowanego browaru. Najmocniej braną pod uwagę opcją zagospodarowania zabytkowej części inwestycji jest browar, restauracja lub winiarnia, a do tego delikatesy, biura i atelier firm z branży kreatywnej. Deweloper nie przekreśla jednak koncepcji umiejscowienia tam kolejnych luksusowych apartamentów.
Aktualnie w ofercie Warzelni jest już tylko 8 domów, 9 apartamentów w Domu za Browarem i jeden apartament w willi miejskiej. Szczegóły specjalnej oferty na ostatnie lokale, objęte akcją „Majówka cenowa” można znaleźć na stronach internetowych inwestycji www.warzelnia.com oraz dewelopera www.nickel.com.pl
warzelnia dom pokazowy2warzelnia dom pokazowy4
Domy pokazowe można odwiedzać po uprzednim umówieniu spotkania z Biurem Sprzedaży Nickel Development.