Moja Malta powstaje w Poznaniu na Warszawskim

1133
Moja Malta SGI wieczor

Moja Malta SGI wieczor

Moja Malta to nowa inwestycja mieszkaniowa realizowana w Poznaniu na osiedlu Warszawskim przez szczecińską firmę SGI.

Kompleks zaprojektowany przez renomowaną Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich swoją bryłą i skalą zabudowy podkreśla nowoczesny charakter miasta i pozwala mieszkańcom cieszyć się widokami okolicy.
Osiedle Moja Malta położone jest na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Krańcową, dzięki czemu łączy koncepcję wielkomiejskiej zabudowy z zielonym otoczeniem. W sąsiedztwie osiedla znajduje się jezioro Maltańskie, park Tysiąclecia oraz Ogród Zoologiczny. Bliskość przystanków autobusowych i tramwajowych zapewnia szybką komunikację z centrum miasta.
W skład Mojej Malty wchodzą dwa budynki o różnej wysokości połączone za pomocą łącznika, w którym znajdować się będą punkty usługowe. Pierwszy z budynków wyróżnia kaskadowa budowa, którą tworzą jedenasto-, ośmio- oraz sześciokondygnacyjna część. Drugi natomiast ma jednolitą wysokość sięgającą 14 kondygnacji.
Osiedle oferuje 254 mieszkania z różnych segmentów cenowych. Część z nich zostanie objęta programem Mieszkanie dla Młodych, bo ceny rozpoczynają się od 5400 zł/m kw. Najmniejsze mieszkania typu studio zaczynają się od 36 m kw. Najczęściej wybierane i poszukiwane mieszkania 2-pokojowe mieszczą się w przedziale od 45 do 55 m kw. Większe rodziny lub osoby szukające większych przestrzeni mają duży wybór mieszkań 3-pokojowych od 59 do 79 m kw.
W kompleksie znajdują się podziemne gale garażowe z windami obsługującymi wszystkie kondygnacje oraz wewnętrzny dziedziniec. W sąsiedztwie jest pełne zaplecze handlowe: sklepy osiedlowe, punkty usługowe, przedszkola, szkoły.