Przestrzeń dla wymagających

1118
Moryson biuro penthouse

Moryson biuro penthouse

Jak stworzyć idealne biuro, by pracownicy mogli w dogodnych warunkach wykonywać pracę wymagającą skupienia, a z drugiej strony, aby miejsce zatrudnienia nie ograniczało kreatywności i twórczego myślenia?

Naukowcy z University of Michigan przeprowadzili badania, z których wynika, że bardzo duży wpływ na efektywność i atmosferę pracy ma dostosowanie przestrzeni biurowej do indywidualnych potrzeb pracowników. Badania pokazują, że małe, zamknięte pokoje sprzyjają koncentracji i analitycznemu myśleniu, jednakże ograniczają kreatywność nawet o 20 procent. Natomiast duże, otwarte przestrzenie, po których swobodnie można się poruszać, pobudzają innowacyjność i twórcze myślenie. Złotym środkiem może się okazać biuro typu „workspace”, czyli otwarta przestrzeń z wygospodarowanymi stanowiskami pracy oraz wyodrębnione pokoje do pracy wymagającej skupienia.
Idealnym miejscem spełniającym te kryteria jest oferowany przez Moryson Development penthouse znajdujący się na ostatnim piętrze inwestycji Apartamenty Solna. Prawie 200 m kw. powierzchni daje niemalże nieograniczone możliwości aranżacji przyjaznej przestrzeni biurowej.
Przeszklone ściany z pięknym widokiem na panoramę centrum Poznania zapewnią optymalną ilość dziennego światła i będą sprzyjały kreatywnemu myśleniu. Z powodzeniem wystarczy również miejsca na wyodrębnienie kilku pokoi do cichej pracy oraz gabinet zarządu, a także wspólną kuchnię. Dodatkowym atutem jest winda bezpośrednio prowadząca do lokalu, a także podziemny parking.
Prestiżu inwestycji dodaje eleganckie wykończenie cegłą klinkierową, nawiązujące do stylu kamieniczek z nowojorskiego Manhattanu. Położenie przy ul. Solnej zapewnia doskonałe połączenie z pozostałymi częściami miasta, gwarantując dogodny dojazd komunikacją miejską, jak i samochodem. Po pracy natomiast wystarczy krótki spacer, by znaleźć się na Starym Rynku, gdzie z przyjemnością można korzystać z uroków tamtejszych restauracji.

Autor: Moryson Development
www.moryson.pl