Promenady Wrocławskie już niedługo przywitają pierwszych mieszkańców

1162
Promenady Wroclawskie z lotu ptaka

Promenady Wroclawskie z lotu ptaka

Jedna z największych prowadzonych obecnie inwestycji we Wrocławiu – Promenady Wrocławskie – weszła w kluczową fazę. W dniu 26 kwietnia 2013 roku osiągnięty został stan surowy otwarty dla I etapu 248 mieszkań, co oznacza że jego realizacja przebiega zgodnie z planem.

 

Osiągnięcie tego etapu budowy w tak krótkim okresie to dobra informacja nie tylko dla dewelopera, ale przede wszystkim dla klientów i przyszłych lokatorów. Proces „wydawania kluczy” zaplanowany został na IV kw. 2013 roku, a nowo powstała dzielnica Wrocławia już niedługo będzie mogła przywitać pierwszych mieszkańców. Szybki postęp prac istotny jest także dla ogólnego wizerunku Wrocławia, który w najbliższym czasie zyska nowoczesną, odpowiadającą wymaganiom klientów i samowystarczalną dzielnicę.
Projekt Promenady Wrocławskie to obecnie kluczowa dla naszej spółki inwestycja. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że mimo kryzysu finansowego i trudnej sytuacji na rynku, realizacja projektu przez firmę ERBUD odbywa się bez przeszkód, a zainteresowanie inwestycją wśród potencjalnych klientów ciągle wzrasta – mówi Roman Meysner, członek zarządu Vantage Development S.A.

Promenady Wrocławskie to kilka kwartałów zabudowy na prawie 2000 mieszkań i 90 tys. mkw. powierzchni biurowych, wśród których na 3 ha stworzone zostaną trzy parki dla mieszkańców dzielnicy i okolic. Cały projekt to przede wszystkim jednak rewitalizacja przepięknego brzegu Odry i rewolucyjna zmiana krajobrazu tej części Wrocławia. W I etapie budowy, którego zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2013 roku, w ofercie pozostało około 100 z 248 mieszkań o powierzchni od 30 do 95 mkw. Budynki mieszkalne zlokalizowane są u zbiegu ulic Antoniego Słonimskiego oraz Zakładowej, a tuż przy nich powstanie pierwszy fragment terenów zielonych oraz plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla.
– Dziękujemy przede wszystkim inwestorowi, który nam zaufał i powierzył funkcję generalnego wykonawcy, ale także wszystkim ludziom na budowie i poza nią, którzy byli zaangażowani w realizację całego projektu. Jako wykonawca bardzo lubimy takie sytuacje, w których inwestor jest wymagający, ale sprawiedliwy, co gwarantuje odpowiednią jakość wykonania i terminowość – powiedział prezes ERBUD S.A., Józef Zubelewicz.