Goodman Toruń Logistics Centre w całości wynajęte

1268
Goodman Toruń Logistics Centre 1

Goodman Toruń Logistics Centre 1

Goodman podpisał trzy umowy najmu łącznie na 50.300 m kw. powierzchni magazynowej w Goodman Toruń Logistics Centre. Nowym klientem została firma Mueller Fabryka Świec, która wynajęła magazyn o powierzchni 15.900 m kw. Dotychczasowi klienci – Nissin Logistics oraz FM Bravo – przedłużyli umowy, w efekcie czego toruńskie centrum jest już wynajęte w 100 proc.

Mueller Fabryka Świec jest częścią Gebr. Mueller Kerzenfabrik – jednego z największych i najstarszych producentów świec w Europie. Jeden z zakładów produkcyjnych firmy znajduje się niespełna 50 km od nowego magazynu w Goodman Toruń Logistics Centre, w którym przechowywane będą wyroby gotowe oraz półprodukty. Ze względu na specyfikę przechowywanych produktów, Goodman i firma Mueller zainstalowały specjalne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w tym między innymi systemy oddymiania i instalację tryskaczową międzyregałową. W transakcji najmu Mueller Fabrykę Świec reprezentowała firma doradcza JLL.
Cieszymy się, że Goodman będzie towarzyszył nam w dalszym rozwoju. Nasze świece sprzedajemy największym krajowym i międzynarodowym sklepom, sieciom detalicznym i hurtowniom. Nowa powierzchnia magazynowa w Goodman Toruń Logistics Centre, blisko naszego zakładu w Grudziądzu, przyczyni się do bardziej wyrównanego obłożenia naszej produkcji i zmniejszenia efektu sezonowości w procesie produkcyjnym. Mamy nadzieję, że przełoży się to na lepszy serwis dla naszych klientów oraz poprawę konkurencyjności naszej firmy – mówi Robert Spychała, wiceprezes zarządu Mueller Fabryka Świec.
Oprócz transakcji z Mueller Fabryka Świec, Goodman przedłużył także umowy z dotychczasowymi klientami w dwóch pozostałych obiektach Goodman Toruń Logistics Centre. Operator logistyczny Nissin Logistics Poland zwiększył wynajmowaną powierzchnię do 25.700 m kw., co było trzecią największą transakcją najmu na polskim rynku w I kwartale 2015 r. Ponadto producent mebli FM Bravo wynajął 8.700 m kw. Listę klientów centrum dopełnia operator logistyczny Yusen Logistics, który wynajmuje 15.000 m kw.
Dobra lokalizacja Goodman Toruń Logistics Centre sprawia, że nasi klienci mają łatwy dostęp do infrastruktury pozwalającej prowadzić działalność dystrybucyjną w całej Polsce, w tym także do Portu Gdańsk wykorzystywanego do międzynarodowego handlu i transportu – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dogodna lokalizacja dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji

Goodman Toruń Logistics Centre o łącznej powierzchni 65.000 m kw. położone jest w Crystal Park w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łysomicach koło Torunia. Centrum jest dobrze skomunikowane zarówno z zachodnimi jak i wschodnimi rynkami poprzez multimodalną sieć transportu włączając w to lotnisko w Bydgoszczy (50 km), port w Gdyni (195 km) oraz odległe o 12 km skrzyżowanie dróg A1/S10. Centralne położenie zapewnia łatwy dostęp do Torunia (8 km), Gdańska (196 km), Warszawy (210 km) oraz Szczecina (310 km).