JLL zrealizował transakcję sprzedaży 17 ha pod Poznaniem

1120
Goodman Poznan

Goodman Poznan

Specjaliści ds. transakcji gruntowych JLL zrealizowali transakcję sprzedaży terenu przemysłowego w Swadzimiu koło Poznania, należącego do przedsiębiorstwa Werner Kenkel. Działkę o powierzchni 17 ha nabył Goodman Poland, który na jej terenie zrealizuje nowy obiekt logistyczny dla jednego ze swoich klientów.

Na sukces transakcji duży wpływ miała zmiana zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przeprowadzona przez JLL.
Maciej Madejak, ‎head of Business Development Poland, Goodman Poland, komentuje:
Na działce w Swadzimiu zrealizowany zostanie projekt magazynowo-biurowy dla jednego z czołowych graczy branży spożywczej. To już kolejna transakcja zakupu gruntu inwestycyjnego, zrealizowana przez Goodman w ostatnim czasie wspólnie z JLL. Bardzo dziękujemy wszystkim stronom transakcji za udaną współpracę.
Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL, dodaje:
Teren inwestycyjny w Swadzimiu doskonale spełnia warunki pod projekty magazynowo-przemysłowe, jednak zgodnie z poprzednimi zapisami miejscowego planu przeznaczony był pod inwestycje handlowe. Dostrzegając ten potencjał zaproponowaliśmy Werner Kenkel obranie strategii rozpoczynającej się od zmiany tych zapisów. Bardzo cieszymy się, że obdarzono nas tak dużym zaufaniem, co w znaczący sposób przełożyło się na pomyślną realizację transakcji.
Teren nabyty przez firmę Goodman Poland zlokalizowany jest w Swadzimiu, gmina Tarnowo Podgórne, przy drodze ekspresowej S11 – pełniącej funkcję zachodniej obwodnicy Poznania – oraz drogi krajowej nr 92. W sąsiedztwie swoje centrum logistyczne o powierzchni 100.000 mkw. realizuje już amerykański gigant branży e-commerce – Amazon.