W 2014 roku Dolcan planuje rozpocząć 8 nowych inwestycji

1105
Dolcan Jordanowskie

Dolcan Jordanowskie

Koniec 2013 roku to dla branży nieruchomości czas wychodzenia z kryzysu i pierwszych od dawna wzrostów w sprzedaży. Potwierdza to firma Dolcan, której w 2013 roku sprzedaż wzrosła o 20 proc. w porównaniu z poprzednim okresem. Bieżący rok firma planuje zakończyć z jeszcze lepszym wynikiem, także dzięki wprowadzeniu na rynek ponad 900 nowych mieszkań.

Nowy rok deweloper zaczyna nie tylko z ambitnymi planami, ale też pod nowym przywództwem. Od początku 2014 roku prezesem zarządu firmy Dolcan jest Robert Ziółek, który z firmą związany jest od 2010 roku, zajmując wcześniej stanowisko dyrektora generalnego spółki. Robert Ziółek posiada wykształcenie techniczno-budowlane oraz jest absolwentem PMSZiM. Posiada uprawnienia Certyfikowanego Audytora Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2001, Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2005 oraz Systemu AQAP. Z branżą dewelopersko-budowlaną jest związany nieprzerwanie od 1990 roku.

Nowe stanowisko obejmuję w bardzo ciekawym dla rynku nieruchomości czasie. Z jednej strony widzimy już pewne ożywienie w branży i rosnący popyt w segmencie mieszkaniowym, z drugiej natomiast podaż nowych mieszkań się zmniejsza. Sytuacja taka stawia przed deweloperami zarówno szanse, jak i wyzwania. Wierzę, że moje wieloletnie doświadczenie w branży i dogłębna znajomość firmy pozwolą mi na skuteczne sterowanie spółką w tym wymagającym, ale też ciekawym czasie. Wprowadzenie na rynek 8 nowych, zróżnicowanych projektów uatrakcyjni jeszcze naszą ofertę i potwierdzi duży potencjał spółki Dolcan – komentuje Robert Ziółek, prezes zarządu firmy Dolcan.

Dolcan w 2014 roku planuje wprowadzić do sprzedaży 915 mieszkań.
W II połowie ubiegłego roku firma rozpoczęła zapowiadaną inwestycję w Częstochowie – Osiedle Jordanowskie, powstające przy ul. Pułaskiego, które docelowo dostarczy na rynek 270 mieszkań (w III etapach). Swoje kolejne inwestycje firma planuje skupić głównie w obszarze aglomeracji warszawskiej.

Dolcan Ogrody OchotaII
W stolicy firma rozpocznie realizację II etapu swojej flagowej obecnie inwestycji – Ogrody Ochota, przy al. Krakowskiej, o wartości 90 mln złotych. Nowy etap projektu dostarczy na rynek 198 mieszkań i 8 lokali usługowych. Docelowo kompleks Ogrody Ochota ma się składać z 1500 mieszkań w doskonałej lokalizacji.
Dolcan ogłasza też rozbudowę innej warszawskiej inwestycji – Osiedla Tęczowego położonego we Włochach. W II etapie inwestycji powstaną 72 mieszkania o metrażu do 65 mkw. Także w warszawskich Włochach deweloper rozpocznie wyjątkowy projekt kompaktowych mieszkań, pozwalających młodym osobom na zakup pierwszego lokum w przystępnej cenie i wygodnej lokalizacji. Pierwszy etap tej inwestycji dostarczy na rynek 166 mieszkań. Dolcan planuje także dalszą rozbudowę osiedli mieszkań bezczynszowych o kolejne etapy – m.in. na Białołęce, a także rozpoczęcie nowych inwestycji w formule bezczynszowej na Targówku i w miejscowości Rembelszczyzna pod Warszawą.

Dodatkowo deweloper planuje rozszerzenie swojej działalności na sektor nieruchomości komercyjnych. W połowie roku ruszy budowa Galerii Łodygowej na warszawskim Targówku, regionalnego centrum handlowego na Zaciszu. Wystartuje także kolejny projekt handlowy dewelopera – Galeria Lewandów na Białołęce, przy osiedlu mieszkań bezczynszowych Konik Polny.

Dolcan planuje także wejście w segment budownictwa biurowego. Obecnie trwają prace projektowe nad pierwszym biurowym projektem firmy. Inwestycja powstanie na warszawskiej Woli i dostarczy ok. 22.000 mkw. powierzchni biurowej klasy A.