Rusza II faza Outlet Park Szczecin

1143
OutletPark Szczecin Echo

OutletPark Szczecin Echo

Spółka Echo Investment przystępuje do realizacji II etapu Outlet Park Szczecin. Wykonawcą stanu surowego inwestycji jest firma Eresco, a inwestycja zostanie zakończona w IV kwartale br.

Outlet Park Szczecin w II etapie powiększy się o blisko 5.000 mkw.
Mamy już podpisane umowy m.in. z siecią Diverse, która w nowej części obiektu otworzy sklep w formule outlet o powierzchni 340 mkw., a także z firmą CCC (1.000 mkw.) i Hebe (400 mkw.). Do grona najemców dołączył również sklep Simple, który oferować będzie towar w systemie wyprzedażowym. Chcemy się skoncentrować na modzie damskiej, dlatego prowadzimy zaawansowane rozmowy z takimi markami, jak m.in. Monnari, Gerry Weber, Molton, Bialcon, Volcano. Finalizujemy rozmowy z dużym sieciowym najemcą, który zainteresowany jest powierzchnią 600 mkw. Obserwujemy duże zainteresowanie firm, które znają bardzo dobre wyniki I fazy tego projektu – mówi Michał Banasik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.
Po zakończeniu realizacji II etapu Outlet Park Szczecin będzie dysponował łącznie 21.300 mkw. powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji 100 sklepów i 900 miejsc parkingowych.
Decyzja o uruchomieniu kolejnych faz tego projektu to naturalna konsekwencja sukcesu Outlet Park Szczecin. Obiekt w ubiegłym roku odwiedziło blisko 2,5 mln osób, co dało 4 miejsce w Polsce. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że na razie jest to najmniejszy outlet w kraju. Pierwszy etap naszej inwestycji ma niespełna 17.000 mkw., podczas gdy średnia wielkość projektów outletowych w kraju to 20.000 mkw. Na sukces naszej inwestycji składa się m.in. znakomita lokalizacja na Prawobrzeżu, które zamieszkuje 100 tys. osób, a także to, że jest to jedyny obiekt outletowy w regionie zachodniopomorskim zamieszkiwanym przez 2,5 mln ludzi. Znaczenie ma również obecność 7-salowego multipleksu kinowego Helios, takie obiekty generują dodatkową frekwencję, a także sąsiedztwo hipermarketu Real, którego właścicielem jest sieć Auchan. Od początku planowaliśmy realizować ten projekt w trzech etapach. Oprócz 20 nowych sklepów planujemy również uzupełnienie oferty o klub fitness i centrum medyczne. Całość, po zakończeniu rozbudowy, będzie miała blisko 28.000 mkw. GLA i będzie jednym z największych obiektów outletowych w Polsce – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Outlet Park Szczecin zlokalizowany jest na szczecińskim Prawobrzeżu. Obiekt został otwarty 7 listopada 2012 roku. Oferuje markowe produkty 30-70 procent taniej od cen w regularnych sklepach. Dodatkowym atutem inwestycji jest 7-salowe kino Helios i część obiektu, w której mieści się Smyk Mega Store i supermarket Piotr i Paweł.
W strefie outletowej dostępne są produkty takich marek, jak m.in. Nike, Puma, Reebok, Adidas, Tommy Hilfiger, Reserved, Bytom, Kari, Lee Wrangler, Wittchen, Kazar, Vero Moda, Jack Jones, Via Roma, Cross Jeans, Atlantic, Lavard, Ecco, Big Star, 4F, Ochnik, LKJ, Mc Arthur, Hot Oil, Wójcik, Lancerto, Gabor, Puere, Milano Shoes, Willsoor, Lee Cooper, Cropp, House, Simple, Mohito. Komercjalizacja prowadzona była we współpracy z CBRE.