Panattoni Europe umacnia swoją pozycję w Niemczech – pod nowymi sterami w Hamburgu

1116
Panattoni Europe logo 1

Panattoni Europe logo 1

Panattoni Europe zmienia swoją strukturę organizacyjną, strategię oraz kierownictwo w Niemczech. Pod koniec zeszłego roku spółka Panattoni Europe – zależna od Panattoni Development Company, jednej z wiodących firm z branży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych – wprowadziła się do nowej siedziby.

Mieści się ona w hamburskiej dzielnicy Hafen-City i stąd firma rozwija swoją działalność na terenie Niemiec. W ramach reorganizacji przed końcem roku do zarządu weszli Sönke Kewitz i Fred-Markus Bohne.
Zmiana kierownictwa zainicjowała nową strategię biznesową Panattoni w Niemczech.
Panattoni Europe odnosi olbrzymie sukcesy w środkowo-wschodniej części Europy, zajmując wiodącą pozycję na rynku. Chcemy wziąć z nich przykład i przenieść skuteczną strategię firmy na nasz grunt. Jej częścią będzie podkreślanie naszej wiedzy i doświadczenia na rynku, wygrywamy jakością i niezawodnością – powiedział Sönke Kewitz, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.
Jego partner, Fred-Markus Bohne, dodaje:
Istotnym elementem naszej strategii jest sprawdzona znajomość rynku, a także utrzymywanie bliskich relacji z klientami i zaangażowanie w ich projekty. Postrzegamy siebie jako międzynarodową firmę działającą lokalnie.
Oprócz siedziby firmy w Hamburgu, lokalna obecność firmy Panattoni w Niemczech jest wzmacniana przez biura w Monachium i Mannheim.
Obecnie Panattoni Europe realizuje na terenie Niemiec ok. 55.000 m kw. powierzchni magazynowej m in. w Bremie, Henstedt-Ulzburgu i Hassfurcie, a zakończenie prac planowane jest na pierwszy kwartał br. Za realizację obiektów odpowiada nowy zespół. Zielone światło otrzymały też dwie inwestycje na południu kraju – o powierzchni 20.000 m kw. każda, z planowaną finalizacją również na pierwszy kwartał br.
Zespół Panattoni nadal rośnie i obecnie składa się z 13 osób. Sönke Kewitz i Fred-Markus Bohne wyznaczyli jasne cele w ramach strategicznej reorientacji: już w ciągu najbliższych miesięcy planują zainwestować ok. 300 mln euro w nabywanie gruntów pod inwestycje na terenie całych Niemiec. Dodatkowe 200 mln euro będzie przeznaczone na inwestycje w projekty typu build-to-suit, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Kolejnym krokiem Panattoni będzie dalszy rozwój działu zarządzania nieruchomościami ukierunkowany na zapewnianie klientom jeszcze lepszej obsługi. Na półmetku dział ten ma zarządzać aktywami rzędu kilkuset milionów euro.
W połączeniu z Panattoni Development Company, niemieckie biura Panattoni Europe stanowią część stabilnej międzynarodowej sieci. Dzięki temu deweloper dotrzymuje kroku obecnym czasom, gwarantując swoim klientom globalne doświadczenie i wiedzę – w oparciu o znajomość lokalnego rynku.