PTB Nickel rozbuduje biurowiec spółki ENEA Operator

1108
Enea Operator nowy biurowiec

Enea Operator nowy biurowiec

PTB Nickel został generalnym wykonawcą najnowszej inwestycji spółki ENEA Operator. Firma zmodernizuje w Poznaniu dotychczasową siedzibę jednego z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce.

Zaplanowana na 10 miesięcy rozbudowa i przebudowa istniejącego biurowca rozpoczęła się w II połowie listopada br. W nowym obiekcie powstanie m.in. Centralna Dyspozycja Mocy.
W listopadzie br. firma PTB Nickel, specjalizująca się m.in. w realizacji nowoczesnych obiektów biurowych, usługowych i magazynowych, rozpoczęła w Poznaniu kolejną inwestycję. Na zlecenie ENEA Operator w niespełna 10 miesięcy rozbuduje i przebuduje dotychczasową siedzibę spółki. Do zlokalizowanego przy ul. Strzeszyńskiej biurowca zostanie dobudowane dodatkowe czterokondygnacyjne skrzydło o łącznej powierzchni użytkowej prawie 3,3 tys. m kw. Oprócz nowoczesnych biur i sal konferencyjnych powstanie w nim także jednokondygnacyjny podziemny garaż oraz niezbędna infrastruktura techniczna.
W nowym obiekcie znajdzie się m.in. Centralna Dyspozycja Mocy. Dobudowana część biurowca będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt nowego skrzydła, nawiązujący w całości do istniejącej zabudowy, przygotowało poznańskie biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak.
Nasza firma jako generalny wykonawca odpowiada nie tylko za modernizację istniejącego obiektu, ale także budowę nowych dróg wewnętrznych, ciągów pieszych oraz podziemnych miejsc postojowych. ENEA Operator to jeden z czterech największych dystrybutorów energii elektrycznej w naszym kraju. Spółka działa na obszarze 58 tys. km kw. obejmującym aż sześć województw, posiada łącznie ponad 113 tys. km linii energetycznych, a jej klientami jest obecnie blisko 2,5 mln podmiotów! Bardzo się cieszymy, że tak znana na polskim rynku marka powierzyła nam swoją najnowszą inwestycję – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.
Rozbudowa siedziby ENEA Operator to kolejna tego typu realizacja w portfolio PTB Nickel. Poza nową inwestycją przy ul. Strzeszyńskiej, do końca września 2016 r. spółka wybuduje w Poznaniu nowoczesny biurowiec sieci supermarketów Piotr i Paweł. W ostatnich latach w ramach generalnego wykonawstwa firma z sukcesem zbudowała od podstaw lub zmodernizowała kilkanaście obiektów biurowych, w tym m.in. biurowce parków technologicznych YouNick, Eureka i Inea Park, poznański Inkubator Biznes i Nauka, nowe siedziby spółek Matex i Amigo, budynek biurowo-laboratoryjny Aquanetu, czy biurowiec Victoria Business Center w Poznaniu.