RD bud zakończył realizację Bolesławiec City Center

1066
Bolesławiec City Center fasada

Bolesławiec City Center fasada

Centrum Handlowe Bolesławiec City Center to pierwsze centrum handlowe, w mieście słynącym z ręcznie malowanej porcelany, o tak urozmaiconej ofercie usługowo–handlowej oraz nieprzeciętnej stylistyce budynku. Na ostatniej kondygnacji ma być hotel.

Nowoczesna galeria znajduje się w samym sercu Bolesławca, w otoczeniu zabytkowych kamienic zdobiących urokliwą starówkę. Doświadczenie kreatywnych architektów oraz generalnego wykonawcy – firmy RD bud – odpowiedzialnej za prace przygotowawcze z rozbiórkami oraz realizację obiektu umożliwiło urzeczywistnienie projektu, który nie kłócąc się z architekturą miasta harmonijnie komponuje się z otoczeniem. Efekty działań prowadzonych od czerwca 2011 roku przez firmę RD bud można podziwiać od października 2012 roku, kiedy to główna część obiektu została oficjalnie oddana do użytku.
Firma RD bud specjalizuje się w budowie pod klucz budynków biurowych, mieszkaniowych oraz handlowych. Wieloletnie doświadczenie generalnego wykonawcy w realizacji obiektów o dużej kubaturze zadecydowało o nawiązaniu współpracy z AL Development Bolesławiec będącym inwestorem galerii handlowej Bolesławiec City Center. Synergia fachowej wiedzy tych podmiotów umożliwiła na przestrzeni zaledwie 1,5 roku urzeczywistnienie ambitnego projektu autorstwa pracowni architektonicznej RKW Polska.
Nowatorska pod względem stylu galeria w Bolesławcu mieści się przy ul. Asnyka, prowadzącej bezpośrednio do zabytkowej części miasta. Obiekt znajduje się również na przedłużeniu głównej drogi wjazdowej oraz zaledwie 200 m od rynku, dzięki czemu zarówno mieszkańcy Bolesławca, jak i przejezdni goście mają swobodny dostęp do pasażu handlowego. Komfort użytkowania obiektu gwarantuje jego duża przestrzeń. Całkowita powierzchnia BC Center to 9.309 m kw., a powierzchnia zabudowy wynosi 2.666 m kw. Budynek składa się z 4 kondygnacji – 1 podziemnej i 3 naziemnych. Taki rozkład umożliwił zaadoptowanie zarówno eleganckich lokali usługowo–handlowych, luksusowych sklepów, jak i prestiżowych biur. W obiekcie funkcjonuje także duży market spożywczy popularnej polskiej marki oraz liczne butiki oferujące zróżnicowany asortyment. Centrum Handlowe Bolesławiec City Center zostało zaprojektowane oraz zrealizowane w taki sposób, by odwiedzający go klienci mogli liczyć zarówno na bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, jak i chwilę przyjemnego relaksu podczas spotkań ze znajomymi i rodziną.
Centrum Handlowe Bolesławiec City Center budzi szerokie zainteresowanie wśród mieszkańców Bolesławca i okolic. Obiekt wyróżnia zarówno kompleksowa oferta, jak i nieszablonowa architektura budynku. Wkład firmy RD bud w realizację nowoczesnej galerii potwierdza, że powierzając takie zadanie profesjonalistom możemy liczyć na to, że estetyka projektu idzie w parze z funkcjonalnością gotowego obiektu. Dzięki dbałości generalnego wykonawcy o szczegóły techniczne mieszkańcy Bolesławca mogą szczycić się galerią, która stanowi atrakcyjną wizytówkę miasta.

Antan chce mieć hotel przy galerii

Tymczasem firma Antan Development, właściciel centrum handlowego Bolesławiec City Center, zamierza wynająć ostatnią kondygnację obiektu najemcy hotelowemu. Trwają już rozmowy z dwoma inwestorami zainteresowanym otwarciem hotelu typu bed & breakfast w tej lokalizacji. Galeria powstała bowiem w miejscu dawnego hotelu Piast.
Projekt aranżacji hotelu zakłada powstanie 30 dwuosobowych pokojów oraz zaplecza administracyjnego i gastronomicznego. Część hotelowa posiada wydzielone wejście do obiektu z niezależną windą osobową. Dodatkowo w podziemiach znajdują się miejsca postojowe dla gości.