Ruszyła budowa kolejnego etapu Osiedla Innova we Wrocławiu

1077
Innova Fadesa Polnord Polska

Innova Fadesa Polnord Polska

Fadesa Polnord Polska w swojej wrocławskiej inwestycji – Osiedlu Innova – zbuduje 4 eleganckie budynki, w których znajdzie się 112 mieszkań. Ich sprzedaż rozpocznie się w połowie kwietnia.

 

Osiedle Innova, powstające we wrocławskich Krzykach u zbiegu ulicy Jesionowej, Nyskiej i Pięknej to nowoczesny kompleks mieszkaniowy, w którym znajdzie się łącznie 535 mieszkań oraz lokali usługowych. Inwestycja została podzielona na pięć etapów. Ponad 230 lokali zostało już oddanych do użytkowania, a przekazanie kluczy do mieszkań w dwóch realizowanych aktualnie budynkach planowane jest na IV kwartał br.
Budowa ostatniego, piątego już etapu rozpoczęła się pod koniec marca. W czterech budynkach znajdujących się w południowym krańcu osiedla, tuż obok zieleni i terenów rekreacyjnych należących do sąsiadującej z osiedlem szkoły, powstanie 112 mieszkań (po 28 lokali w budynku). Mieszkania w większości będą trzypokojowe o średniej powierzchni 62 mkw.
Projekt wyróżnia się prostotą formy. Cztery budynki połączone parterem wykończonym w płycie HPL cechować będą kontrastujące zestawienia kolorystyczne fasady, przeszklenia każdego tarasu i funkcjonalny rozkład pomieszczeń w mieszkaniach. Świetne nasłonecznienie lokali zostało uzyskane dzięki zastosowaniu dużych, panoramicznych okien i narożnemu usytuowaniu mieszkań, które zwiększa dostęp światła naturalnego przez większość dnia.
W budynkach mieścić się będzie po 28 mieszkań z przestronnymi ogrodami na parterach i dużymi tarasami we wszystkich pozostałych mieszkaniach rozmieszczonych na 6 kondygnacjach. Okna znajdujące się na tylnej fasadzie budynków wychodzić będą na obszary zieleni i tereny rekreacyjne szkoły. Nowe budynki idealnie wkomponowują się w pozostałą część osiedla, stanowiąc zwieńczenie południowej części inwestycji.
Rozległa przestrzeń znajdująca się pomiędzy budynkami, tereny rekreacyjne i place zabaw wpływają na zwiększenie komfortu zamieszkania i służą wypoczynkowi.
Niewątpliwą zaletą osiedla jest jego położenie zaledwie 2 km od Dworca Głównego i 4 km od wrocławskiego Rynku. Pełna infrastruktura miejska i komunikacyjna, jaką zapewnia najbliższa okolica umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do licznych placówek handlowo-usługowych, zdrowotnych i oświatowych.