K&L Gates przenosi siedzibę na Plac Małachowskiego

1054
Małachowskiego Square

Małachowskiego Square

Polski oddział kancelarii prawnej K&L Gates został pierwszym najemcą nowoczesnego kompleksu biurowo-handlowego Małachowskiego Square. W rozbudowanym i w pełni zrewitalizowanym obiekcie firma zajmie 3.500 mkw.

Inwestycja realizowana jest przez HOCHTIEF Development Poland. Inwestorem projektu jest Kulczyk Silverstein Properties.
Do nowej siedziby w reprezentacyjnej części Warszawy K&L Gates wprowadzi się już 30 sierpnia 2014 roku. Umowa została podpisana na okres 10 lat.
Biuro w odrestaurowanej Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego, z ponad stuletnią tradycją, łączącej historię z najnowocześniejszym standardem projektowania powierzchni biurowych, w odpowiedni sposób podkreśla przywiązanie naszej kancelarii, świadczącej usługi w 48 krajach na 5 kontynentach, reprezentującej zarówno wiodące globalne korporacje, jak i rozwijające się przedsiębiorstwa, do najwyższej jakości – mówi Maciej Jamka, partner administracyjny w Kancelarii Prawnej K&L Gates Jamka.
Dziękując za wybór naszego projektu warto podkreślić, że obecność tak znamienitej i nobliwej kancelarii prawnej dodatkowo buduje wyjątkowy charakter obiektu, będącego jedną z niewielu zrewitalizowanych kamienic dochodowych w centrum Warszawy – podkreśla Piotr Stark, członek zarządu HOCHTIEF Development Poland.
Kompleks na Placu Małachowskiego idealnie wpisuje się w strategię Kulczyk Silverstein Properties, zakładającą budowę portfela wyjątkowych pod względem architektury i walorów użytkowych obiektów w doskonałych lokalizacjach. Cieszymy się, że wymagający najemcy – a takim z pewnością jest K&L Gates – doceniają unikatowe cechy tego projektu. Komfort pracy zapewnia integracja zabytkowej architektury z nowoczesną infrastrukturą godną obiektu klasy A. Co warte podkreślenia, inwestycja realizowana jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w procesie precertyfikacji BREEAM uzyskała przewidywaną ocenę końcową na poziomie „bardzo dobry” – mówi Piotr M. Krawczyński, dyrektor zarządzający i członek zarządu Kulczyk Silverstein Properties.

Wyjątkowa historia, prestiżowa lokalizacja

W skład położonego w sercu Warszawy kompleksu wchodzą: rewitalizowana w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków Kamienica Hrabiego Raczyńskiego (5.000 mkw. powierzchni biurowej) i nowa część biurowa o powierzchni 7.600 mkw., która powstaje na działce od ul. Traugutta. Do dyspozycji najemców i gości biurowca oddanych zostanie 100 podziemnych miejsc parkingowych. Kamienica wybudowana w latach 1907–1910 według projektu Jana Heuricha (syna) we współpracy z Arturem Goebelem, pierwotnie miała być miejscem gromadzenia dzieł sztuki i zbiorów książek rodziny Krasińskich. W trakcie budowy nieruchomość odkupił hrabia Edward Raczyński czyniąc z niej ekskluzywną kamienicę dochodową ze sklepami na parterze. Przez wiele lat nieruchomość była symbolem wielkomiejskiej elegancji Warszawy. O randze Placu Małachowskiego, który historycznie był – i wciąż jest – miejscem przenikania się sfer biznesu, kultury i sztuki świadczy sąsiedztwo znamienitych instytucji, np. Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Akademii Sztuk Pięknych czy Hotelu Victoria. Lokalizacja kompleksu gwarantuje przyszłym najemcom łatwy dostęp do transportu publicznego – metro, linie autobusowe. Nie do przecenienia jest także bliskość pięknych, historycznych traktów spacerowych: Krakowskiego Przedmieścia, Ogrodu Saskiego.

* * *

Kulczyk Silverstein Properties

Powstała pod koniec 2010 r. firma zajmuje się budowaniem i pozyskiwaniem nieruchomości biurowych, handlowych oraz mieszanych w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcjonariusze KSP wybudowali, mają w posiadaniu oraz zarządzają łącznie 3,25 milionami metrów kwadratowych powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej.

HOCHTIEF Development Poland

Firma deweloperska HOCHTIEF Development Poland realizuje projekty biurowe, mieszkaniowe, usługowo-handlowe i szpitalne. Specjalizuje się także w aspekcie zarządzania nieruchomościami. HOCHTIEF Development Poland zajmuje się kompleksową realizacją projektów: od zaplanowania koncepcji inwestycji, doradztwa prawnego, po budowę, zapewnienie finansowania i zarządzanie nieruchomościami. Specjalizuje się w indywidualnych rozwiązań, dopasowanych do oczekiwań klientów, oferując im wszystkie usługi z jednego źródła.

Kancelaria Prawna K&L Gates

Kancelaria K&L Gates LLP zatrudnia ponad 2.100 prawników w 48 biurach na pięciu kontynentach. Reprezentuje wiodące globalne korporacje oraz rozwijające się przedsiębiorstwa. Klientami kancelarii są zarówno uczestnicy rynków kapitałowych, przedsiębiorcy w każdej głównej branży przemysłu, jak i podmioty sektora publicznego, instytucje oświatowe, organizacje filantropijne i osoby fizyczne.