Nadmorze – kolejna wizytówka Trójmiasta

1065
Nadmorze 1

Nadmorze 1

Na gdańskiej mapie inwestycji mieszkaniowych pojawi się wkrótce osiedle Nadmorze, zrealizowane przez Invest Komfort w Brzeźnie przy ul. Krasickiego. Sprzedaż w ramach drugiego etapu budowy rozpocznie się od listopada bieżącego roku.

Pierwszy etap inwestycji obejmie 108 mieszkań w 3 budynkach, kolejne 3 zmieszczą 102 mieszkania o powierzchni od 46 do 108 metrów kwadratowych (2-4 pokoje). Sprzedaż w ramach drugiego etapu budowy rozpocznie się od listopada bieżącego roku.
Przestrzeń osiedla w idealny sposób realizuje potrzeby wymagających klientów – mówi Patryk Zaręba, architekt krajobrazu, który zaprojektował zieloną przestrzeń wspólną Nadmorza. – Znajdzie się tu zarówno plac zabaw z wyposażeniem dla młodszych oraz starszych dzieci, jak i przestrzeń wypoczynkowa zaaranżowana za pomocą tarasów drewnianych, a także wielofunkcyjny trawnik rekreacyjny do wspólnych gier i zabaw ruchowych. Całość została zanurzona w bujnej zieleni, ujętej we współczesną, dynamiczną formę, zaaranżowaną za pomocą krzewów i dorodnych drzew. Nasadzenia te zapewnią cień w obrębie przestrzeni wypoczynkowej, odpowiedni stopień izolacji mieszkań, a także stanowić będą przyjazne i atrakcyjne tło codziennego funkcjonowania mieszkańców.
Poza harmonijnie zaaranżowaną funkcją, uwagę przukuwa również estetyka brył budynków.
Intencją naszą było aby wyraz estetyczny tych przestrzeni pozwolił na emocjonalną akceptację użytkowników i stał się częścią lub przedłużeniem ich własnego mieszkania – zaznacza Beata Szymańska, architekt wnętrz. Planując wygląd wnętrz Nadmorza uwzględniono zarówno potrzeby młodego pokolenia jak i osób starszych. Wśród materiałów wykończeniowych znalazły się więc zarówno modne ostatnio, „surowe” materiały – na przykład beton, czy stalowe siatki, jak i precyzyjnie wykonane elementy z drewna jesionowego, utrzymane w ciepłej kolorystyce. Szymańska zwraca także uwagę na oryginalne, dobrej jakości umeblowanie oraz wyposażenie przestrzeni wspólnych.
Część mebli jest zaprojektowana również przez nas indywidualnie jak regały, wieszaki, ścianki działowe, chcąc w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić jednostkowy, dedykowany tylko tej przestrzeni charakter.
Imponują również reprezentacyjne schody prowadzące do części mieszkalnej zamkniętej szklaną ścianą oraz składane przeszklenia wybranych balkonów, idealne w wypadku niepogody.
Osiedle jest zamknięte i monitorowane, a cały ruch kołowy w jego obrębie ukryty został pod ziemią, co sprawia, że Nadmorze jest bezpieczne, zwłaszcza dla dzieci, które mają się tu bawić i czuć swobodnie.Integracji dorosłych służą drewniane tarasy oraz miejsce do gry w piłkę lub badmigtona.
Z Nadmorza blisko nad morze. Wystarczy przejść 200 metrów przez sąsiedni Park Haffnera, aby znaleźć się na plaży.