Matexi zaczyna budować w Polsce

1148

Deweloper rozpoczyna realizację swojej inwestycji na warszawskim Bemowie. W fazie przygotowań są dwie następne – na Ursynowie i Bielanach.

Matexi group to belgijski holding skupiający się na działalności deweloperskiej, budowlanej i inwestycyjnej. Firma działa od 1945 roku i do tej pory sprzedała ponad 80 tys. domów i mieszkań. Inwestycja na Bemowie będzie debiutem belgijskiego dewelopera w Polsce.

Budynek z 50 lokalami mieszkaniami powstanie przy ul, Górczewskiej 142. Deweloper posiada już pozwolenie na budowę i poszukuje wykonawcy prac ziemnych. Inwestycja powinna być zakończona do czerwca 2013 roku.

W tym roku deweloper Matexi nabył kolejną działkę pod realizację budynku mieszkalno – usługowego. Przy pośrednictwie firmy CBRE, belgijska grupa kupiła działkę przy ul. Duracza na Bielanach. Dla nieruchomości gruntowej uzyskana została decyzja o warunkach zabudowy umożliwiająca wystąpienie o pozwolenia na budowę budynku z 90 lokalami mieszkalnymi. Rozpoczęcie tej inwestycji deweloper planuje na przyszły rok. Matexi planuje też trzecią inwestycje, dlatego deweloper zabezpieczył działkę na Ursynowie i w połowie 2012 r. planuje wystąpić o pozwoleni na budowę.

źródło: matexipolska.pl