Dworzec w Poznaniu otwarty

1029

Pierwsza część City Center w Poznaniu została oddana do użytku. W Poznaniu otwarty został dworzec PKP. Budowa dworca trwała 6 miesięcy.

Za budowę dworca kolejowego odpowiedzialnych było dwóch deweloperów – TriGranit i Europa Found III. Dworzec PKP w Poznaniu jest uważany za jedną z najważniejszych inwestycji poprzedzających turniej UEFA Euro 2012, którego mecze odbywać będą sie również w tym mieście. Obiekt powstawał w ekspresowym tempie – od rozpoczęcia intensywnych prac minęło pół roku.

Obiekt infrastruktury kolejowej kosztował 120 mln złotych. Nowy budynek ma trzy kondygnacje. Najniższa to perony, wyższa to kasy biletowe oraz toalety, punkt informacji i część punktów handlowych. Ostatnia kondygnacja będzie miała charakter typowo komercyjny z punktami handlowymi usługowymi. Budowa wszystkich elementów City Center Poznań, na które składają się jeszcze: dworzec autobusowy i obiekty biurowe, parkingi oraz hotel i galeria handlowej pochłonie 640 mln złotych i zakończy się się w drugiej połowie 2013.

źródło: poznan.gazeta.pl