Kapitały własne Wikana S.A. wyższe łącznie o 12,5 mln zł

1107
Wikana logo

Wikana logo

Kapitały własne Wikana S.A. wzrosną z ok. 42 mln zł do ponad 54 mln zł dzięki udanej emisji nowych akcji. To kolejny krok w kierunku realizacji aktualnej strategii spółki, która zakłada m.in. prowadzenie nowych inwestycji mieszkaniowych i zwiększenie udziału dewelopera w rynku.

Decyzje w tej sprawie zapadły w ostatni piątek na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Wikana S.A. to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Obecnie realizuje inwestycje mieszkaniowe m.in. w Lublinie, Zamościu, Janowie Lubelskim, Rzeszowie, Krośnie oraz w Piasecznie pod Warszawą.
Przygotowujemy się także do rozpoczęcia naszej najnowszej inwestycji w Lublinie, przy ul. Koncertowej. Powstanie tam około dwustu mieszkań – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.Nowa strategia zakłada właśnie koncentrację działalności na tego typu przedsięwzięciach, tj. na wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym. Zwiększenie kapitałów własnych naszej spółki o ponad 12,5 mln zł poprzez emisję nowych akcji pozwoli nam jeszcze skuteczniej realizować te założenia.
Nowa strategia Wikana S.A. ma przełożyć się na lepsze wyniki finansowe i korzystniejszy bilans. Już w najbliższym okresie, do połowy 2015 r., deweloper zamierza oddać do użytku inwestycje z 365 lokalami. Połowa z nich została już sprzedana.