Nowy kompleks Wechty przy ul. Orzeszkowej

1200
Orzeszkowej Wechta

Orzeszkowej Wechta

Przy ul. Elizy Orzeszkowej w Poznaniu firma Wechta realizuje nową inwestycję polegającą na rewitalizacji kilku istniejących budynków oraz uzupełnieniu zabudowy o nowe.

W sumie przy ulicy Orzeszkowej deweloper zrealizuje 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym dwa budynki zostaną wybudowane od podstaw oraz 5 budynków zostanie zrewitalizowanych. Zaprojektowano w nich ponad 80 apartamentów oraz 5 lokali usługowych.
Ulica Elizy Orzeszkowej to miejsce otoczone historycznymi kamienicami z XIX wieku, pochodzącymi z burzliwego w dziejach budownictwa w Poznaniu okresu reprezentującego tzw. styl szwajcarski. Charakterystyczną jego cechą, będącą równocześnie wyznacznikiem dla dzisiejszej zabudowy, było skupienie kilkurodzinnych willi z przyległymi, rozległymi ogrodami. W okresie późniejszym pojawiły się również elementy secesyjne z wielobarwną cegłą i drewnem.
Obecnie trwa realizacja 4 budynków (w tym jeden z budynków budowany jest od podstaw), w których łącznie zaprojektowano 37 apartamentów mieszkalnych o powierzchniach od ok. 20 do ok. 100 m kw. oraz dwa lokale niemieszkalne o charakterze biurowym. Ceny metra kwadratowego lokali kształtują się od 8.000 zł do 12.000 zł netto i są indywidualnie negocjowane z klientem. Aktualnie apartamenty objęte są promocją świąteczną (za zawarcie umowy przedwstępnej w terminie do 10 stycznia 2014 r. deweloper udziela 5 proc. rabatu na lokale mieszkalne.
Większość zaprojektowanych apartamentów to lokale 2-pokojowe, ale w ofercie znajdują się również apartamenty 3-pokojowe oraz kawalerki, przy czym na etapie budowy istnieje możliwość łączenia lokali – oczywiście po dokonaniu indywidualnych uzgodnień.
Generalnym wykonawcą jest spółka Wechta, która do wykonania poszczególnych robót budowlanych zatrudnia podwykonawców.
Projekt powstał w pracowni Archikwadrat.