Grupa ASBUD przejęła 100 proc. Karolkowej Business Park

1087
Karolkowa Business Park ASBUD

Karolkowa Business Park ASBUD

Firma ASBUD przejęła udziały CPI (wcześniej Grupa Ablon) w Karolkowa Business Park, stając się wyłącznym właścicielem warszawskiego kompleksu biurowego klasy A. Wartość transakcji nie została ujawniona.

ASBUD jest aktywnie działającą grupą deweloperską, obecną na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku. Deweloper ma na swoim koncie tysiące wybudowanych mieszkań w inwestycjach zrealizowanych w Warszawie i okolicy. Od kilku lat Grupa ASBUD wykorzystuje swoje międzynarodowe i lokalne doświadczenie, aby rozszerzyć działalność w innych segmentach rynku nieruchomości, m.in. w sektorze biurowym.
Łączna powierzchnia biurowa i handlowo-usługowa najmu netto (NLA) Karolkowej Business Park wynosi ok. 17.852 mkw. Biurowiec klasy A, usytuowany przy ul. Karolkowej 30 w Warszawie (400 metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego) został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, spełnia wymagania certyfikatu BREEAM i oferuje swoim najemcom wiele atrakcyjnych udogodnień, m.in. ok. 2.653 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze oraz unikatowe zielone tarasy o powierzchni ok. 3.169 mkw. znajdujące się na różnych piętrach. Oddanie projektu do użytku planowane jest w styczniu 2015 roku.
Raied Tanous, dyrektor zarządzający Grupy ASBUD przyznał, że nabycie 100 proc. inwestycji Karolkowa Business Park stanowi niezwykłą wartość dodaną w portfolio Grupy. Raied Tanous jest przekonany, że jakość, spójność i lokalizacja inwestycji sprawiają, że KBP zajmie istotne miejsce wśród nowych projektów realizowanych w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju.