Brown Brothers Harriman przeniesie się do Orange Office Park w Krakowie

1225
Orange Office Park 1

Orange Office Park 1

Instytucja finansowa Brown Brothers Harriman (BBH) podpisała umowę najmu 4.600 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Orange Office Park w Krakowie, budowanym przez East-West Development Office.

 

W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Natomiast dewelopera reprezentowała krakowska firma świadcząca usługi doradcze i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami FISHEYE.
BBH jest prywatną międzynarodową firmą świadczącą usługi finansowe. Została założona w 1818 r. i zatrudnia 4.700 pracowników w 17 biurach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Obecnie BBH odpowiada za aktywa o wartości ponad 3,6 biliona dolarów oraz zarządza aktywami wycenianymi na 1,2 biliona dolarów.
W pierwszym kwartale 2012 r., w ramach rozbudowy globalnej i europejskiej platformy usług, BBH otworzył biuro w Krakowie, gdzie zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników i w bieżącym roku planuje kontynuować proces rekrutacji. Michael McDonald, dyrektor biura BBH w Krakowie, powiedział: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznych wyników naszego krakowskiego biura. Cieszy nas przeprowadzka do docelowej siedziby w kompleksie Orange Office Park i perspektywa dalszego rozwoju naszej firmy.
Kompleks biurowy Orange Office Park, który jest realizowany w trzech etapach, będzie docelowo oferować 29.000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej oraz 550 miejsc parkingowych. W obiekcie będzie znajdowała się również galeria handlowa z supermarketem Piotr i Paweł. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w marcu 2014 r.
Orange Office Park znajduje się przy nowo wybudowanym dwupoziomowym skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej i Klimeckiego, jest łatwo dostępny dla osób korzystających z komunikacji publicznej (nowa linia szybkiego tramwaju, regularne linie tramwajowe, stacja regionalnego dworca autobusowego i stacja regionalnej kolei dojazdowej).

Deweloperem projektu Orange Office Park jest East-West Development Office – spółka celowa kontrolowana przez luksemburski holding, realizujący przedsięwzięcia deweloperskie na terenie Holandii, Belgii, Niemiec, Austrii i Polski. CFE Polska jest generalnym wykonawcą obiektu.