Robyg wyrasta na lidera

1025
robyg kontraktacja2013

robyg kontraktacja2013

Liczba 1731 mieszkań sprzedanych przez spółkę Robyg w 2013 roku plasuje ją w czołówce polskich deweloperów mieszkaniowych.

Ten wynik jest lepszy o 55 proc. od zanotowanego w 2012 roku. Ponadto firma poinformowała o przychodach, które wypracowała po trzech kwartałach minionego roku. Wyniosły one 369 mln zł, czyli o 16 proc. więcej niż w tym samym okresie 2012 roku. Zysk netto za okres styczeń-wrzesień ukształtował się na poziomie 59,3 mln zł.
Przyjęliśmy właśnie plan inwestycyjny na kolejne trzy lata. Zamierzamy przeznaczyć do 150 mln zł na zakup nieruchomości na nowe inwestycje. Większość naszych projektów będzie uwzględniała kryteria rządowego programu MdM, co umożliwi zachowanie właściwej dynamiki wprowadzania nowych inwestycji na rynek oraz odpowiednio szerokie i atrakcyjne portfolio lokali dla klientów firmy. Jesteśmy przekonani, że podjęte starania oraz doświadczenie poparte sukcesami umożliwią kontynuowanie dobrej passy także w 2014 roku i latach kolejnych – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Źródło: Eurobuild CEE