Warimpex idzie w biurowce

1090
Warimpex biurowiec Łodz

Warimpex biurowiec Łodz

Po wielu latach inwestowania głównie w hotele, spółka Warimpex obiera w Polsce kurs na biurowce. Będzie budować na największym, po Warszawie, rynku biurowym w naszym kraju – Krakowie. Dostrzegła też potencjał tego sektora w Łodzi.

W Krakowie obok hotelu Chopin ma powstać biurowiec o powierzchni ok. 26 000 mkw. Na drugiej działce, którą ma Warimpex, rozebrany zostanie istniejący budynek biurowy, a w jego miejsce wybudowany nowy – o powierzchni ok. 20 000 mkw.

W Łodzi spółka zakupiła działkę w pobliżu hotelu Andel’s, na której również planowana jest budowa biurowca o powierzchni ok. 26 000 mkw. (na wizualizacji)

Jasnym celem na rok 2016 jest kontynuacja bieżących projektów deweloperskich w Polsce i Rosji – podkreśla prezes Warimpeksu, Franz Jurkowitsch.

Warimpex nie debiutuje na rynku biurowym – w Polsce firma zrealizowała warszawski projekt Le Palais. W sumie, na wszystkich rynkach, jest właścicielem pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 42 000 mkw. Ponadto w 2015 roku spółka sprzedała dwa biurowce Jupiter w AIRPORTCITY St. Petersburg. W czerwcu ukończony został także drugi etap budowy biurowca Zeppelin, który został już w całości wynajęty. Warimpex może także przekazać dobre wieści na temat ukończenia projektu w Budapeszcie. Zakończyła się rewitalizacja budynku A w kompleksie biurowym Erzsébet Office, w którym powierzchnie biurowe zostały przekazane najemcy.

Warimpex to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jako jeden z największych inwestorów na rynku hotelarskim w Europie Środkowej i Wschodniej Warimpex jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 15 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 3 700 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 42 000 mkw.

W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

Spółka działa w 7 krajach europejskich. Do najbardziej spektakularnych hoteli, których Warimpex jest właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym, należą: hotel andel’s w Łodzi, hotele marki angelo w Katowicach, Pradze, Pilźnie, hotel lotniskowy angelo Airporthotel w Bukareszcie, hotel Kempinski w Wiedniu, hotel Crowne Plaza na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg oraz hotel InterContinental w Warszawie.

Źródło Propertynews.pl