Nowa siedziba Arla Foods w Centrum Biurowym Neptun w Gdańsku

1353
Neptun

Neptun

Arla Foods zajmie 3.500 m kw. powierzchni biurowej w Centrum Biurowym Neptun, gdzie wprowadzi się w październiku b.r. CBRE asystowała najemcy w zakresie doradztwa budowlanego, project management oraz negocjacji warunków najmu. Jest to największa transakcja przeprowadzona na rynku biurowym w Trójmieście w 2014 roku.

Arla Foods jest spółdzielnią mleczarską skupiającą 13.500 rolników, zatrudniającą ponad 18.000 pracowników na całym świecie. Globalne Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku zatrudniające obecnie ponad 250 osób obsługuje koncern przede wszystkim w obszarze finansów i rachunkowości.
Nasze nowe biuro jest zlokalizowane w komercyjnym centrum miasta i liczymy na to, że jako największy najemca w budynku pozytywnie przyczynimy się do wzmocnienia marki Arla wśród mieszkańców Trójmiasta, jak również będziemy wiodącym pracodawcą w sektorze SSC, przyciągającym najlepszych kandydatów na rynku. Ponadto, nasze nowe biuro będzie zaaranżowane zgodnie z naszą korporacyjną filozofią ”Bliżej Natury” – powiedziała Hanna Bronk, facility supervisor, Arla Foods.
Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Arla Foods, jednej z największych i najszybciej rozwijającym się firm w Trójmieście. CB Neptun to najbardziej prestiżowy biurowiec w regionie, z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej. Arla Foods zajmie w nim 4 kondygnacje i będzie największym jego najemcą, a elastyczne warunki najmu gwarantują firmie możliwość dalszej ekspansji w ramach tego samego budynku. Jesteśmy przekonani, że zarówno pracownicy, jak i klienci Arla Foods będą czerpać same korzyści z tej atrakcyjnej lokalizacji – powiedział Mariusz Wiśniewski, szef trójmiejskiego oddziału CBRE.
Centrum Biurowe Neptun, zlokalizowane przy alei Grunwaldzkiej 103A, jest pierwszym nowoczesnym, wysokościowym obiektem biurowym klasy A w Trójmieście. 86-metrowy budynek, oddany do użytkowania w styczniu 2014 roku, oferuje 16.000 mkw. powierzchni biurowej w nowoczesnym, 18-piętrowym wieżowcu. Inwestycja została wyróżniona certyfikatem BREEAM (Very Good). Właścicielem Centrum Biurowego Neptun jest Hines, prywatna firma specjalizująca się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie.
Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podpisanej umowy najmu z firmą Arla Foods. Cieszymy się, że tak licząca się firma o silnej pozycji na rynku wybrała Centrum Biurowe Neptun na swoją siedzibę. Przygotowując powierzchnię biurową w naszym obiekcie kierowaliśmy się indywidualnymi potrzebami wynikającymi ze specyfiki działalności prowadzonej przez najemcę. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas powierzchnia biurowa jest przyjaznym i atrakcyjnym miejscem pracy, w pełni spełniającym wysokie wymagania klienta – skomentował Michał Samborski, dyrektor projektu, Hines Polska