Prezentacja projektu biurowego Symetris Business Park

1071
Symetris Business Park 4

Symetris Business Park 4

28 maja spółka Echo Investment zaprezentowała nową koncepcję projektu biurowego przy al. Piłsudskiego 86 w Łodzi, który realizowany jest pod nową nazwą – Symetris Business Park.

W spotkaniu wzięli udział dziennikarze, agenci nieruchomości, przedstawiciele inwestora, a także architekci z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART., która przygotowała koncepcję Symetris Business Park.
Zaprojektowany przez nas nowoczesny biurowiec klasy A składa się z dwóch połączonych ze sobą wspólnym garażem budynków. Ich architektura nawiązuje do prostych form odnosząc się zarówno do modernistycznej architektury okresu międzywojennego, jak i do przemysłowego dziedzictwa miasta. Poszczególne kondygnacje umożliwiają elastyczny podział przestrzeni biurowej: od niewielkich, indywidualnych pokoi, do dużych powierzchni typu open space. Przewidziane zostały również miejsca na zaaranżowanie przestronnych sal konferencyjnych, recepcji i pomieszczeń pomocniczych. Plany kondygnacji umożliwiają w naturalny sposób oświetlenie i napowietrzanie dostępnej powierzchni biurowej, obsługiwanej przez nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji, a duże powierzchnie okien zapewniają komfort wizualny, termiczny i akustyczny – mówi Michał Hincz, architekt z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART.
W opinii Pawła Milcarza, senior leasing managera w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment budowa Symetris Business Park jest dowodem na to, że łódzki rynek biurowy rozwija się w dobrym kierunku. Deweloper jest przekonany, że miasto stało się bardziej atrakcyjne zarówno dla inwestorów, jak też i firm poszukujących nowoczesnej powierzchni biurowej. Prowadzi zaawansowane rozmowy z klientami, którzy są zainteresowani wynajęciem powierzchni w Symetris.
Symetris Business Park powstaje przy al. Piłsudskiego – głównej arterii miasta, nazywanej łódzką trasą W-Z – łączącej śródmieście z dwiema największymi dzielnicami – Widzewem i Retkinią. To właśnie tam znajdują się liczne biurowce oraz inne ważne i znane obiekty m.in.: Centrum Biznesu, Centrum Rozrywki Silver Screen i Hotele Novotel i IBIS (zrealizowane przez Echo Investment) czy Galeria Łódzka. Jednym z atutów lokalizacji inwestycji jest także bliskość Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.
Projekt realizowany jest w dwóch etapach. Łączna powierzchnia biurowa Symetris Business Park to 19.000 mkw. Obecnie trwa realizacja pierwszego budynku. Zastosowany zostanie szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.
Realizacja pierwszego etapu zakończy się w I kw. 2016 roku. Wartość inwestycji to około 100 mln zł.