Otwarcie jesiennego sezonu targów nieruchomości w Trójmieście

1039
TMiD Trójmiasto 1

TMiD Trójmiasto 1

Deweloperzy i instytucje finansujące zakup nieruchomości z kolejnych aglomeracji szykują się do spotkań z potencjalnymi klientami. Na weekend 14 i 15 września zaplanowano Targi Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Trójmieście.

Wszyscy ci, który w ciągu najbliższych miesięcy planują mieszkaniowe zakupy z pewnością zadają sobie podstawowe pytanie: Czy ceny mieszkań będą dalej spadać? Według wielu ekspertów i analityków rynku nie należy już spodziewać się dalszych spadków cen, a jeżeli już, to nie będą one znaczne. Pogorszą się natomiast warunki kredytowania zakupu. Jeśli więc ktoś planuje tej jesieni mieszkaniowe zakupy, a przede wszystkim skorzystanie z dobrych warunków kredytowania hipotecznego – poszukiwania może rozpocząć na pierwszej w sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów w Trójmieście
Kupno mieszkania czy domu już tej jesieni jest dobrym pomysłem nie tylko z powodu akceptowalnego poziomu cen – oferta rynkowa jest bardzo bogata, w największych miastach Polski do kupienia jest aż 48 tysięcy lokali, z czego kilkanaście tysięcy jest gotowych do zamieszkania. Dodatkowo, wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Dodatkowym impulsem do zakupu może być też chęć zdążenia przed wejściem w życie przepisów znowelizowanej Rekomendacji S – już od przyszłego roku przy zaciąganiu kredytu wymagany będzie wkład własny w wysokości co najmniej 5 proc. wartości nabywanego lokalu. Kupno mieszkania na naszych targach może być trafną decyzją także dlatego, że wystawcy jak zawsze deklarują gotowość do negocjacji cenowych i oferują promocje obowiązujące tylko podczas imprezy – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.
Już 14 i 15 września w hali AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów Trójmiasta i okolic. Poruszanie się po targach ma ułatwiać specjalna mapa-przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę.
W imprezie weźmie udział blisko 70 wystawców, wśród nich deweloperzy, którzy przygotowali unikatowe oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. Archideon Development, DOMO, P.B. Kokoszki i in. Dodatkowo w niedzielę na stoisku firmy Panorama Development odbędzie się wielka licytacja gotowego do odbioru, 2-pokojowego mieszkania o powierzchni 45,82 metrów kwadratowych. Cena wywoławcza wynosi 150.000 zł.
Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych trójmiejskich deweloperów – stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym Allcon Osiedla, Euro Styl, Grupa Inwestycyjna Hossa, Inpro, P.B. Górski, Robyg i wielu innych. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie posiada domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.
Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, Metrohouse, Tyszkiewicz Nieruchomości i inni.
Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Alior Bank, BZWBK, Open Finance, Pekao S.A., PKO BP i in.) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.
Zwiedzający otrzymają towarzyszący targom bezpłatny „Album Targowy – Trójmiasto i okolice, jesień 2013″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym objaśnienie zasad mającego wejść w życie od przyszłego roku programu rządowych dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych”.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z firmą TOPUS przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.

Wśród Patronów Honorowych znajdują się m.in. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Polski Związek Firm Deweloperskich.

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl

Targi Mieszkań i Domów
14-15 września 2013 r.
AMBER EXPO
ul. Żaglowa 11
sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00