Green Property Group planuje B4 Design&Office

1121
Green Property Group

Green Property Group

Firma Green Property Group chce zbudować biurowiec między ulicami Okopową, Młocińską i Burakowską na warszawskiej Woli. Robocza nazwa projektu to B4 Design&Office.

Mamy w planach realizację budynku biurowo-usługowego o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. Na powierzchni około 3 tys. mkw., na kondygnacjach 1-3, powstanie część handlowa przeznaczona dla najemców z branży wyposażenia wnętrz. Natomiast pozostała powierzchnia będzie miała charakter biurowy – powiedział w rozmowie z magazynem Eurobuild CEE Artur Nowakowski, prezes zarządu Green Property Group.
Budynek zaplanowano jako wieżę o wysokości 120 m (33 piętra). Obiekt będzie dysponował 300 miejscami parkingowymi.
Obecnie zakończyliśmy pracę nad projektem i jesteśmy w trakcie przygotowywania i składania wniosku o warunki zabudowy dla tej inwestycji. Liczymy, że pozwolenie na budowę otrzymamy wiosną przyszłego roku. Wówczas rozpoczniemy budowę, a po dwóch latach obiekt będzie gotowy – dodał Artur Nowakowski.
Nowa wieża ma być ekologiczna. Inwestor będzie ubiegał się o certyfikat LEED. Autorami koncepcji architektonicznej jest biuro JSK Architekci, twórcy m.in. projektu Stadionu Narodowego w Warszawie.

Źródło: Eurobuild CEE