C&W doradza spółce PKP SA przy zagospodarowaniu działki w centrum Warszawy

1124
Warszawa-glowna

Warszawa-glowna

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wygrała przetarg zorganizowany przez PKP SA na doradztwo biznesowe w procesie zagospodarowania nieruchomości przy ul. Towarowej 1 w Warszawie. Jest to teren byłego dworca Warszawa Główna Osobowa wraz z przyległymi gruntami.

W ramach kontraktu firma Cushman & Wakefield będzie doradzać spółce PKP SA odnośnie możliwości wykorzystania tego terenu.
– Działka o powierzchni około 10 ha położona jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy. Teren może być zagospodarowany pod budowę nieruchomości komercyjnych różnego rodzaju, w tym budynków o charakterze biurowym, handlowym i mieszkaniowym – mówi Izabela Mucha, dyrektor działu Wycen i Doradztwa, Cushman & Wakefield.
Przyjęta przez Zarząd PKP SA strategia zakłada istotną poprawę zarządzania nieruchomościami. Tereny wokół dworca Warszawa Główna mają ogromny potencjał, który do tej pory nie był wykorzystywany. Najwyższy czas, żeby to zmienić – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.
Firma Cushman & Wakefield współpracowała już z PKP SA m.in. przy komercyjnym zagospodarowaniu Dworca Katowice Osobowa (doradztwo i pomoc w wyborze inwestora) czy podczas organizacji przetargu dotyczącego sprzedaży gruntów należących do PKP w ścisłym centrum Warszawy – u zbiegu ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II (grunt pod koniec 2011 r. został sprzedany za 171 mln zł).