Wrocławskie Maślice stają się idealnym miejscem do życia

1110
Brzozowe Zacisze 1

Brzozowe Zacisze 1

Maślice, mimo długiej historii, dopiero w ostatnich latach stały się symbolem dynamicznych przemian i rozwoju urbanistycznego na mapie Wrocławia. Istotne zmiany w tym rejonie rozpoczęły się pod koniec lat 90. Dzięki atrakcyjnemu położeniu i nowym inwestycjom obecnie przeżywa on prawdziwy renesans.

Maślice to osiedle położone w północno-zachodniej części Wrocławia, stanowiące część dzielnicy Fabryczna. Wcześniej obszar ten był kojarzony głównie z rekreacyjnymi terenami leśnymi. Obecnie tereny te przechodzą metamorfozę: z kameralnego osiedla przeobrażają się powoli w „miasto w mieście”. Nie oznacza to, że mamy do czynienia z powstaniem dzielnicy przemysłowej. Maślice stają się raczej osiedlem mieszkalno-handlowym, bogatym w różnego rodzaju sklepy i infrastrukturę usługową stworzoną m.in. z myślą o minionych Mistrzostwach Europy.

Euro 2012 z pewnością przyczyniło się do wzrostu zainteresowania rejonem Maślic. Dzięki temu wydarzeniu poprawie uległ dojazd do centrum miasta. Otwarcie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, usprawnienie komunikacji miejskiej, przebudowa infrastruktury, rozsądne zagospodarowanie okolicy łączące zieleń i otwarte przestrzenie z nowoczesnym budownictwem, terenami rekreacyjnymi i obiektami sportowymi – to tylko niektóre elementy, które sprawiają, iż mamy do czynienia z miejscem dogodnym do życia.

Szybki rozwój Maślic stanowi cenną wskazówkę dla osób zainteresowanych zakupem mieszkania. W okolicy nie brakuje ciekawych projektów. To właśnie tutaj DOM.developer buduje Brzozowe Zacisze – inwestycję powstającą z myślą o ludziach młodych. Projekt architektoniczny zakłada stworzenie 122 mieszkań zlokalizowanych w 3-piętrowych budynkach o stylowej, lekkiej architekturze. W pierwszym etapie osiedla deweloper odda do użytku 76 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych w przystępnej cenie. Lokale spełniają wiele funkcji. Inwestor zadbał o to, by aranżacja mieszkań była jak najprostsza i ułatwiała ewentualne przeprojektowanie. Z kolei na terenie osiedla znajdą się place zabaw dla dzieci oraz wydzielone miejsca parkingowe (także podziemne).

Inwestycja znajduje się blisko zarówno terenów zielonych, jaki i niezbędnej infrastruktury miejskiej. Stanowi to główną zaletę prężnie rozwijającej się dzielnicy. W pobliżu znajdują się m. in. centrum SPA, kluby fitness, a także jeden z najnowocześniejszych we Wrocławiu zespołów szkolno-przedszkolnych. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas na pewno będą korzystać z licznych nowo wybudowanych tras i ścieżek rowerowych. Brzozowe Zacisze mieści się w dogodnej odległości od węzłów komunikacyjnych Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.