10 lat kancelarii urbanistyczno-prawnej URBANO

3268
Olga Bystrzycka glowa

Olga Bystrzycka glowa

Rozmowa z Olgą Bystrzycką, radcą prawnym, współwłaścicielką kancelarii, która w 2015 roku obchodzi 10-lecie działalności

Kancelaria URBANO pojawiła się na lokalnym rynku usług w październiku 2005 roku. Proszę przybliżyć jak to się zaczęło…

– Historię URBANO rozpoczyna w 2005 roku decyzja o poszerzeniu działalności prowadzonej przez Rafała Gorączniaka od 1991. Nowe usługi obejmują usługi urbanistyczne i prawnicze świadczone od tej pory przez mecenas Olgę Bystrzycką, czyli przeze mnie. Tak obok usług akwizycji nieruchomości powstała kancelaria urbanistyczno-prawna, później biuro dokumentacji projektów deweloperskich. Przez dekadę nasza twórczość projektowa urosła poprzez wizje i dostrzeganie szans. Nie boimy się prowokacji i twardo stawiamy czoła codziennym wyzwaniom. I jak powtarzamy od 2005 roku: „Widzimy wielkie i małe projekty, realizujmy niemożliwe bo patrzymy inaczej”!
Po dekadzie obecności na rynku współwłaściciele wprowadzili równający do najwyższego międzynarodowego poziomu standard doradztwa i projektowania, który nazwali 21st Century Development. Teraz biuro może się poszczycić zarówno modelowymi metodami pracy, certyfikowaną jakością edukacji w ramach prowadzonych staży, jak też wytworzeniem wokół kancelarii URBANO sieci ważnych relacji biznesowych.

Jaką kadrą dysponuje URBANO i jak wygląda kancelaria?
– Z uwagi na specjalizację oraz charakter naszych świadczeń posiadamy wysoko-specjalistycznie wykwalifikowanych pracowników. Jesteśmy dumni z tego, że osoby u nas pracujące radzą sobie świetnie w pracy. Zespół kancelarii urbanistyczno-prawnej stawia czoła najtrudniejszym i najbardziej wymagającym zadaniom.
Podobnie sprawa ma się z warsztatami. Od wielu już lat, we współpracy z uczeniami organizujemy letnie praktyki zawodowe. Zdarzają się także staże. W minionym czasie pomagaliśmy dziesiątkom studentów w zdobywaniu jakże cennych doświadczeń. Wielu z naszych praktykantów ma już stałą pracę, o czym nieraz zostajemy powiadomieni. To cieszy.

Wymogi rynkowe sprawiają, że firmy chcące zaistnieć muszą niezmiennie dostosowywać swój profil i sposoby działania do bieżących potrzeb potencjalnych klientów. Jak to przebiegało przez te 10 lat w URBANO?

– Wokół URBANO przez dekadę powstawały nowe marki i firmy. Nasze otwarte, entuzjastyczne i kreatywne podejście do pracy, jak również oddanie sprawom, rzetelność i uczciwość biznesowa spowodowały, że dzisiaj naszą działalność ubarwiają spółki celowe powołane do obsługi kilku ciekawych projektów, między innymi: Baltique Standard, BOP, Willa URBANO, Parkking, Chateau Village.
Inną twarzą naszej grupy inwestycyjnej są usługi i produkty, które realizujemy w ramach REBANK i QESA. Codziennością jest działalność wydawnicza prowadzona poprzez Poznańskie Nieruchomości, portal Poprawny, czy inne pozycje wydawnicze, których obok Gazety Deweloperskiej razem jest osiem. Łączna miesięczna liczba czytelników wynosi ponad 80.000 uu.

Czy zamierzacie uroczyście uczcić ten pierwszy, okrągły jubileusz?

– Na okoliczność symboliczną, z okazji dezetki na dzień 10 października zaplanowaliśmy uroczysty bankiet, podczas którego zamierzamy hucznie świętować naszą okrągła rocznicę. Na bankiet zaproszeni zostaną najbliżsi współpracownicy firmy, partnerzy biznesowi, wspólnicy oraz pracownicy, przyjaciele firmy i klienci. Świętowanie w przyjaznym gronie, przy wyśmienitym szampanie zapewnić ma zaproszonym gościom przyjemny, towarzyski wieczór.
Zaplanowano, że w uroczystości z okazji jubileuszu 10-lecia działalności firmy weźmie udział niemal 100 osób. Program wydarzenia wypełni kilka atrakcji. Oficjalną część wieczoru zainicjuje, jak zwykle w takich przypadkach, lampka szampana….