Awanse w spółkach biurowych Skanska w Polsce i CEE

1128
Skanska Katarzyna Zawodna nowe

Skanska Katarzyna Zawodna nowe

Katarzyna Zawodna zostanie nowym prezesem Skanska Commercial Development Europe (CDE), spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property Poland obejmie Arkadiusz Rudzki – dotychczasowy dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w tej spółce. Zmiany kadrowe wejdą w życie 1 stycznia 2016 roku.

Katarzyna Zawodna, nowa prezes Skanska CDE, będzie odpowiedzialna za strategię i działalność firmy w obszarze inwestycji biurowych na terenie szybko rozwijających się rynków: Polski, Czech, Rumunii i Węgier.
Naszym celem jest umacnianie pozycji lidera na rynku nieruchomości biurowych i transakcji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. To bardzo obiecujący region dla całej grupy Skanska. CEE odpowiada za ponad 50 procent sprzedaży budynków biurowych całej firmy na świecie. To ambitne założenie realizujemy z sukcesem bazując na wartościach, partnerskim podejściu, jakości i dostarczaniu rozwiązań, których rzeczywiście potrzebują najemcy, pracownicy, mieszkańcy miast oraz inwestorzy. Przyczyniamy się do rozwoju nowoczesnych, przyjaznych mieszkańcom i zrównoważonych aglomeracji nowej Europy – komentuje Katarzyna Zawodna, obecna dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland i przyszła prezes Skanska CDE.
Dziś Katarzyna Zawodna pełni funkcję szefowej spółki realizującej inwestycje biurowe koncernu w Polsce. Za jej kadencji, od marca 2014 roku Skanska umocniła pozycję jednego z największych deweloperów biurowych w kraju i najbardziej aktywnego na rynkach regionalnych. Podpisała umowy sprzedaży dotyczące siedmiu budynków biurowych za łączną kwotę 344 mln euro. Największą transakcją była sprzedaż portfolio czterech budynków obejmujących w sumie 63.000 mkw. powierzchni biurowej – w Krakowie i Katowicach. Firma rozpoczęła także budowę siedmiu nowych inwestycji.

Skanska Arkadiusz Rudzki1 stycznia stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property Poland obejmie Arkadiusz Rudzki. Od 2012 roku, kiedy dołączył do firmy, odpowiada za stworzenie i realizację strategii spółki związanej z wynajmem oraz za zarządzanie nieruchomościami pozostającymi w portfelu Skanska. Jednym z jego największych sukcesów było dobre rozpoznanie rzeczywistych potrzeb najemców i ich pracowników oraz dostosowanie do nich dostarczanych rozwiązań. To, co dziś wydaje się oczywiste, kilka lat temu nie było standardem na rynku. Skanska jako jedyny deweloper powierzchni biurowych zbadała oczekiwania firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu (najszybciej rozwijającego się obecnie sektora gospodarki w Polsce) i stworzyła standard budynków biurowych dopasowanych do ich potrzeb. Podejście to zaowocowało podpisaniem największych w Polsce umów najmu z firmami outsourcingowymi – m.in. 21.000 mkw. z Infosys BPO Poland w Łodzi, 16.000 mkw. z HP GBC oraz na ponad 15.000 mkw. z Credit Suisse we Wrocławiu oraz wielu innych. W 2015 roku, dzięki kolejnym dużym umowom najmu, centra usług takie jak ABB, czy Capgemini również znajdą się w budynkach Skanska. Arkadiusz Rudzki w ramach swoich obowiązków zarządza także relacjami z kluczowymi klientami na poziomie regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Budujemy biurowce, które trafiają w samo sedno potrzeb klientów i ich pracowników. Rozpoznajemy i wyprzedzamy trendy na rynku tak, by to nasze inwestycje były tymi najlepszymi z punktu widzenia najemców oraz inwestorów. Skanska zawsze to potrafiła. Byliśmy prekursorem tworzenia budynków zielonych, oszczędnych i zwiększających efektywność pracy. Jako pierwsi przygotowywaliśmy biurowce szyte na miarę dla centrów usług i firm zatrudniających pracowników pokolenia Y, a także myślących o pokoleniu Z. Jako jedyni stworzyliśmy zespół koordynatorów ds. zarządzania wartością budynków (RAC), którego zadaniem jest dbanie o najemców nie tylko przed i w trakcie podpisywania umowy, ale także obsługa posprzedażowa. Budujemy podstawy placemakingu w Polsce, czyli tworzenia dobrych miejsc, otwartych na miasta i ich mieszkańców. To dla nas niezmiernie ważne. Chcemy wciąż być liderem w dobrym rozumieniu potrzeb ludzi i firm. Cieszę się, że obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property Poland będę miał przyjemność pracować z bardzo dojrzałym zespołem, który w ciągu kilku ostatnich lat wypracował pozycję wiodącego dewelopera powierzchni biurowych w Polsce – mówi Arkadiusz Rudzki, obecny dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków, przyszły dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.
Celem firmy będzie utrzymanie pozycji lidera, dalszy rozwój na rynkach lokalnych, na których spółka jest obecna, a także ekspansja na nowe rynki. W najbliższym czasie Skanska Property Poland planuje zwiększyć swoją aktywność na rynku warszawskim i uruchomić projekty poza ścisłym centrum, by zaoferować swoje produkty zdecydowanie szerszej grupie klientów.
Jestem przekonany, że jakość i filozofia Skanska spotykać się będą w dalszym ciągu z dużym zainteresowaniem najemców oraz inwestorów na wszystkich rynkach – podsumowuje Arkadiusz Rudzki.