Wiecha na Mieście Wola

1361
Miasto Wola 1

Miasto Wola 1

Inwestorzy Grupa Waryński i Dantex oraz generalny wykonawca UNIBEP zawiesili wiechę na pierwszym etapie inwestycji Miasto Wola. Nowoczesne osiedle mieszkaniowe będzie gotowe na przyjęcie lokatorów w IV kw. 2015 r.

24 marca br., przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli miała miejsce uroczystość zawieszenia wiechy na pierwszym budynku, powstającym w ramach inwestycji mieszkaniowej Grupy Waryński i firmy Dantex – Miasto Wola. Po niespełna ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy, generalny wykonawca inwestycji – UNIBEP – zakończył kolejny etap prac budowlanych.
W budynku o wysokości od 3 do 9 pięter, w którym znajdzie się 112 mieszkań o powierzchni od 27 do 143 m kw., sfinalizowano realizację wszystkich kondygnacji oraz rozpoczęto prace elewacyjne i wykończeniowe.
Zawieszenie pierwszej wiechy w historii deweloperskiej działalności Grupy Waryński symbolicznie zamyka kolejny rozdział w rozwoju naszej firmy. Miasto Wola jest pierwszą realizowaną przez nas inwestycją mieszkaniową, która dodatkowo powstaje na terenach przez lata wykorzystywanych przez Waryńskiego do działalności produkcyjnej. Doskonałe tempo prac przy projekcie oraz bardzo duże zainteresowanie klientów naszą ofertą mieszkań pokazują, iż obrana przez nas droga rozwoju była słuszna. Jesteśmy pewni, iż współpracując z doświadczonymi partnerami zrealizujemy projekt, który przez lata będzie wyróżniał się na mapie Woli jakością i unikalnymi rozwiązaniami oraz będzie przyjazny dla przyszłych mieszkańców – powiedział Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Miasto Wola zawieszenie wiechy 4
Pierwszy etap inwestycji Miasto Wola obejmuje realizację budynku o podwyższonym standardzie, z charakterystycznym otwartym dziedzińcem. W budynku znajdzie się 112 mieszkań, wśród których zaplanowano zarówno kawalerki, niewielkie mieszkania 2-pokojowe, jak i 3- i 4-pokojowe apartamenty, zlokalizowane głównie na górnych kondygnacjach obiektu. Lokale tej fazy projektu Miasto Wola cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Dotychczas swoich nabywców znalazło ponad 80 proc. dostępnych mieszkań.
Jesteśmy dumni, że kolejny z projektów realizowanych przez nas na warszawskiej Woli powstaje w tak błyskawicznym tempie. Doskonała współpraca z naszym partnerem i generalnym wykonawcą inwestycji przynosi pożądane i namacalne efekty w postaci bardzo dużego zainteresowania klientów naszą ofertą. Wynik pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i realizować kolejne etapy Miasta Wola – dodał Marek Roefler, prezes zarządu spółki Dantex.
Zakończenie budowy pierwszej fazy inwestycji Miasto Wola zaplanowano na IV kw. 2015 r. Docelowo, w ramach całego projektu powstanie nowoczesny kompleks mieszkalny o łącznej powierzchni użytkowej ok. 48 tys. m kw., w którym znajdzie się ok. 900 mieszkań.


O Grupie Waryński

GRUPA WARYŃSKI to grupa kapitałowa z bogatą tradycją. Kluczowym obszarem działalności grupy jest aktywność na rynku deweloperskim oraz intensywne budowanie pozycji marki na rynku nieruchomości. Obecnie, Grupa Waryński będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich prowadzi trzy inwestycje na warszawskiej Woli – inwestycję biurową EQlibrium przy ul. Jana Kazimierza oraz dwa niezależne projekty mieszkaniowe realizowane z partnerami – Stację Kazimierz z firmą Polnord oraz Miasto Wola ze spółką Dantex. Wszystkie trzy projekty Grupy Waryński zostały zaprezentowane podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes. W skład holdingu wchodzą spółki powołane w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz kontynuująca tradycję marki w sektorze maszyn budowlanych, spółka Waryński Trade. Głównym akcjonariuszem Waryński S.A. Grupa Holdingowa jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

O Grupie Dantex

Dantex jest firmą, która działa na rynku deweloperskim od 1997 roku i specjalizuje się w budowie, sprzedaży i administracji nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych. Spółka jest jednym z prężniej rozwijających się deweloperów na stołecznym rynku, co potwierdzają wyniki sprzedaży w 2014 roku (blisko 500 sprzedanych lokali). W swoim portfolio ma zrealizowane kilkuetapowe osiedla mieszkaniowe: Dobrolin, Dobra Wola i Burakowska 16 – razem ponad 1400 mieszkań oraz ponad 40 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej wynajętej w 100 proc. Obecnie Dantex koncentruje się na rozwoju w zakresie projektów osiedli mieszkaniowych, a kluczową inwestycją w Warszawie jest wieloetapowe osiedle Miasto Wola realizowane wspólnie z Grupą Waryński.