Puławy: Tu chce się zamieszkać

1136
Słoneczny Stok

Słoneczny Stok

Prawie 70 proc. mieszkańców Puław poleciłoby swoje miasto jako miejsce atrakcyjne do zamieszkania – tak wynika z przeprowadzonej niedawno ankiety. Nic dziwnego, bo w Puławach bez trudu można znaleźć osiedla, które łączą wszystkie zalety mieszkania w centrum miasta z urokami życia w zacisznej i zielonej okolicy.

Na zbadanie opinii mieszkańców zdecydował się Urząd Miasta. Ankieta posłuży samorządowi do opracowania strategii rozwoju Puław. Pytania dotyczyły więc wielu kwestii – m.in. opinii na temat jakości życia w mieście, bezpieczeństwa, dostępu do usług medycznych i edukacji.
Swoje zdanie na temat jakości życia w Puławach wyraziło w ankiecie prawie 980 osób. Z odpowiedzi wynika, że aż 69 proc. z nich poleciłoby swoje miasto jako miejsce do zamieszkania. Z kolei ponad trzy czwarte ankietowanych jest dumnych, że mieszka właśnie w Puławach. Badanie pokazuje również, że do zalet miasta mieszkańcy Puław zaliczają bezpieczeństwo, czystość i porządek oraz zadbaną miejską zieleń.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że w Puławach mieszka się komfortowo i wiele osób, również spoza miasta, chce tutaj kupować mieszkania. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy realizację kolejnego bloku wchodzącego w skład osiedla Słoneczny Stok przy ul. Spacerowej – mówi Grzegorz Lipka z biura dewelopera Żagiel Dom.
Budynek będzie się składał z 36 mieszkań o powierzchni od ponad 43 do około 73 mkw. Prace budowlane już ruszyły, a zakończą się w połowie 2015 r. Budynek będzie czwartym i zarazem ostatnim blokiem wchodzącym w skład osiedla Słoneczny Stok. W trzech poprzednich sprzedały się już niemalże wszystkie mieszkania.
Klienci przywiązują dużą wagę do lokalizacji tego osiedla, bo jest rzeczywiście wyjątkowa. Słoneczny Stok jest położony w odległości zaledwie kilkuset metrów od ul. Lubelskiej, czyli głównej arterii miasta. Tuż obok znajduje się szkoła podstawowa, a w ciągu kilku minut można dotrzeć do popularnych sklepów, takich jak Carrefour, Kaufland, czy Lidl. Blisko jest też do Centrum Handlowego Galeria Zielona, do kina, restauracji, kawiarni i urzędów. Można więc cieszyć się wszystkimi zaletami miasta, a jednocześnie z osiedla jest tylko kilka kroków do lasu – tłumaczy Grzegorz Lipka.
Ceny mieszkań budowanych na Słonecznym Stoku będą się mieściły w przedziale od 4.400 do 4.700 zł za mkw. W cenę będzie wliczone miejsce postojowe.