Rozpoczęła się budowa Olivia Four

1058
Olivia-Four

Olivia-Four

Na początku stycznia 2013 roku w ramach kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku oddano do użytku dwa budynki biurowe Olivia Point i Olivia Tower. Obecnie inwestor projektu, Maciej Grabski, rusza z budową kolejnego – Olivia Four.

 

Gotowe są już fundamenty czwartego budynku, który zwiększy potencjał kompleksu o 12,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Trzy oddane już do użytku budynki: Olivia Gate, Olivia Point oraz Olivia Tower to blisko 41 tys. mkw. Planowany termin ukończenia Olivia Four to marzec 2014 roku. Cały kompleks Olivia Business Centre liczył będzie siedem budynków o łącznej powierzchni 120 tys. mkw.
W związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców musieliśmy zmienić projekt budynku. „Czwórka” zamiast sześciu kondygnacji będzie miała ich aż dwanaście – komentuje Maciej Kotarski z firmy TPS, która jest deweloperem Olivia Business Centre.
Projektowaniem kompleksu zajęła się pracownia Konior & Partners.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców, Olivia Business Centre różnicuje wielkość powierzchni piętra w kolejnych budynkach. Na wyższych kondygnacjach standardowe piętra mają od 1100 do 1300 mkw., jednak na niższych budynki się łączą, co umożliwia budowanie olbrzymich kondygnacji. Największa kondygnacja, która powstanie z połączonych budynków Olivia Point, Olivia Tower i Olivia Four, będzie mieć 4 tys. mkw.
Takimi kondygnacjami zainteresowane są przede wszystkim duże firmy międzynarodowe, które dzięki temu mogą ulokować swoje biuro na jednym piętrze, zamiast na trzech lub czterech. Jest to tańsze, ponieważ odpada powierzchnia zabierana przez komunikację między piętrami, ale przede wszystkim wygodniejsze w codziennym użytkowaniu – dodaje Maciej Kotarski.
Kotarski informuje, że podpisano szereg nowych umów najmu, m.in. z dużą firmą ubezpieczeniową.
Jej nazwę niebawem ujawnimy. Trzy inne firmy czekają na zakończenie prac wykończeniowych i adaptacyjnych, by móc się wprowadzić, a najwyższe piętra Olivia Tower są już wynajęte przez zarząd dużej firmy, ale nie mogę zdradzić jakiej – informuje.
Listę nowych najemców, którzy pojawili się lub pojawią w Olivia Business Centre otwiera koncern Cameron, wiodący dostawca systemów wydobywczych ropy naftowej oraz gazu. Gdański oddział firmy już działa. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją urządzeń wiertniczych. Tymczasowo zajmuje ok. 120 mkw. w budynku Olivia Gate, a docelowo prawie 200 mkw. w Olivia Tower, gdzie pracować będzie 10 inżynierów.
W budynku Olivia Tower na powierzchni 508 mkw. dział księgowości utworzy Grupa Tax Care. Będzie to drugi oddział tej firmy znajdujący się w Olivia Business Centre. Od ponad roku w budynku Olivia Gate, na parterze znajduje się oddział Tax Care.
Grupa Tax Care zajmuje się obsługą księgową małych i średnich przedsiębiorstw. Poza działalnością typowo księgową Grupa Tax Care oferuje usługi z zakresu doradztwa finansowego, inwestycyjnego oraz doradztwa przy rozpoczęciu i prowadzeniu działalności gospodarczej w jednym miejscu.
Kolejną firmą z branży finansowej, która dołączy do najemców Olivia Business Centre jest Noble Bank. Na przełomie lipca i sierpnia br. bank otworzy ekskluzywną placówkę z sektora private banking w ostatnim wolnym lokalu na parterze Olivia Gate. Na powierzchni ok. 282 mkw. znajdą się biura obsługi klienta oraz back office. Klienci będą mieli do dyspozycji komfortowy parking VIP tuż przed placówką banku.
Najemcami już oddanych budynków Olivia Business Centre są m.in. T-Mobile, Starbucks, Sii, PwC, PKO BP, Meritum Bank, Energa SA, Bayer Service Center Gdańsk, American Bureau of Shipping.

Źródło: propertynews.pl