Osiedle Jordanowskie powstaje pod Jasną Górą

1393
Dolcan Jordanowskie 1

Dolcan Jordanowskie 1

W sercu Częstochowy, przy ul. Pułaskiego 30, firma Dolcan buduje osiedle mieszkaniowe, które w III etapach dostarczy na rynek 276 mieszkań.

W I etapie powstanie 56 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach od 43 do 59 mkw. Wewnątrz budynku zaprojektowano unikatowy dziedziniec z oszklonym dachem, na którym nowoczesna architektura łączy się z zielenią.
Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o osobach, dla których ważna jest centralna lokalizacja, ale także kontakt z przyrodą. Nowoczesna architektura, wzbogacona drewnianymi elementami, symbolizuje eksponowane w inwestycji połączenie miasta i natury. Sprzyja temu sama lokalizacja projektu, jednocześnie w centrum miastai blisko terenów zielonych.

Osiedle Jordanowskie to także czerpanie z historii miejsca, na którym powstaje. Nazwa osiedla nawiązuje do ogrodu jordanowskiego, który w przeszłości znajdował się przy ul. Pułaskiego, w pobliżu terenu, na którym powstaje osiedle.
– Gdy szukaliśmy nazwy dla naszego osiedla w naturalny sposób nasze zainteresowanie przykuła nazwa Osiedle Jordanowskie. Uznaliśmy, że wielu mieszkańcom Częstochowy będzie się kojarzyła właśnie z tą okolicą. Jest to nazwa mocno zakorzeniona w lokalnej społeczności. Dodatkowo uznaliśmy, że w miejscu położonym w pobliżu tak ważnego dla historii Polski miejsca, jakim jest Jasna Góra, stosowanie obcojęzycznych nazw byłoby niewłaściwe. Dolcan odnowi także okoliczne budynki tak, żeby mieszkańcy osiedla mieli komfortowe i estetyczne otoczenie – podkreśla Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.
Osiedle Jordanowskie powstaje przy ul. Pułaskiego 30, w samym centrum Częstochowy. Docelowo, w III etapach dostarczy na rynek 276 mieszkań o zróżnicowanym układzie i powierzchni. I etap osiedla to 3-piętrowy blok z 56 mieszkaniami o najpopularniejszych metrażach – od 43 do 59 mkw. – zarówno funkcjonalne i kompaktowe mieszkania dwupokojowe, jak i bardziej przestronne mieszkania trzypokojowe. Ceny mieszkań w inwestycji zaczynają się już od 4.300 zł/mkw.
Dolcan Jordanowskie dziedziniec
Dla jak największej wygody mieszkańców w budynku zaprojektowano balkony i garaże podziemne. Wewnątrz budynku zaplanowano unikatowy dziedziniec z oszklonym dachem, dzięki któremu wewnętrzne lobby, z ławeczkami i bujną roślinnością, będzie doskonale doświetlone. Miejsce w którym nowoczesna architektura łączy się z naturą. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w I kwartale 2015 roku.
Lokalizacja osiedla sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a także rodzinnym spacerom, również tym śladami historii Polski. W pobliżu inwestycji znajdują się dwa duże parki – park im. Stanisława Staszica i park 3 Maja – do obu można dojść w mniej niż 10 minut. Po zaledwie kilkunastominutowym spacerze mieszkańcy osiedla dojdą na Jasną Górę. Osiedle Jordanowskie to również doskonała infrastruktura i komunikacja. W sąsiedztwie znajdują się także duże sklepy spożywcze, kino oraz strzelnica sportowa i lodowisko.