i2 Development idzie na GPW po kilkadziesiąt milionów złotych

1054
Budynek B10 - widok od strony ul. Wszystkich Świętych i2 Dev

Budynek B10 - widok od strony ul. Wszystkich Świętych i2 Dev

Wrocławski deweloper i2 Development zdecydował się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów złotych.

Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF – zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.
Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł.
W ramach oferty publicznej będziemy chcieli pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych, co zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój. Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego – mówi Marcin Misztal.
Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie.
i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu premium, co stanowi około jej 75 proc. działalności. Pozostałe 25 proc. działalności to powierzchnie biurowe i usługowe. Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez tę firmę. Zatrudnia ona 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy jej projektach. Obecnie w realizacji jest ponad 20 projektów we Wrocławiu o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli na realizację niemal 100 tys. m kw. powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizowane są nowe nieruchomości i grunty.
W skład grupy kapitałowej i2 Development wchodzi: deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci) oraz generalny wykonawca (KPB). To zdaniem Marcina Misztala pozwala być niezależnym i generować znaczne oszczędności, co przekłada się na wysokość marży. Strukturę grupy kapitałowej traktują jako wyraźną przewagę konkurencyjną.
Spółka z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki finansowe. Jest to efekt między innymi ponadprzeciętnej marży brutto, jaką i2 Development osiąga na swoich projektach oraz inwestycji w ramach joint venture, które są stałym elementem przyjętego modelu biznesowego. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcioprocentowy wzrost biznesu rok do roku.
* * *
i2 Development to grupa spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia. W 2012 roku do dewelopera – i2 Development sp. z o.o. dołączył generalny wykonawca – KPB sp. z o.o., a w 2014 roku skład grupy uzupełniło biuro architektoniczne – Chamielec Architekci sp. z o.o.
Od 2015 roku spółki tworzą formalną Grupę i2 Development, prowadzącą inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w ścisłym centrum oraz w prestiżowych dzielnicach Wrocławia. Za realizację projektów wnętrz odpowiada spółka celowa Concept sp. z o.o.