Goodman rozpoczął budowę Poznań Airport Logistics Centre

1109
Goodman Poznań Airport LC 2

Goodman Poznań Airport LC 2

Goodman buduje pierwszy magazyn o powierzchni 16.000 m kw. w nowym centrum logistycznym Poznań Airport Logistics Centre w Wysogotowie. Pierwszym najemcą, który wynajmie 4.500 m kw. w tym nowoczesnym obiekcie jest hurtownia napojów CD Partner. Pozostałe 11.500 m kw. budowane jest spekulacyjnie. Przekazanie obiektu planowane jest na II kwartał 2015 r.

CD Partner, pierwszy klient Goodman Poznań Airport Logistics Centre, wynajmie 4.200 m kw. powierzchni magazynowej oraz 300 m kw. powierzchni biurowej. Przeznaczeniem obiektu, w którym znajdzie się siedziba firmy, będzie magazynowanie i dystrybucja napojów. Goodman zapewni CD Partner dodatkowe miejsca parkingowe dla pracowników i klientów.
Podpisanie umowy z CD Partner pozwoliło nam rozpocząć kolejną inwestycję na rynku poznańskim. Widzimy w tym regionie duży potencjał, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę pierwszego obiektu w Poznań Airport Logistics Centre. W połączeniu z inwestycjami spekulacyjnymi, które realizujemy w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, nowy projekt w Poznaniu potwierdza podejście Goodman polegające na realizacji strategicznych inwestycji w kluczowych lokalizacjach w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.
CD Partner oraz kolejni klienci nowoczesnego centrum logistycznego będą również korzystać z technicznego wsparcia zespołu zarządzania nieruchomościami firmy Goodman. Dużą zaletą dla klientów jest fakt, że nieruchomości, którymi zarządza Goodman, objęte są specjalnym, dedykowanym planem inwestycyjnym, dzięki czemu utrzymywane są z zachowaniem najwyższych standardów.

Rozwijająca się lokalizacja logistyczna

Goodman Poznań Airport Logistics Centre o docelowej powierzchni 52.000 m kw. położone jest w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica – konkretnie w podpoznańskim Wysogotowie, przy ul. Batorowskiej – z bezpośrednim połączeniem z autostradą A2 poprzez drogę ekspresową S11, łączącą Poznań z Niemcami, centralną Polską oraz Warszawą. W ramach centrum Goodman oferuje nowoczesną powierzchnię logistyczną z przeznaczeniem pod magazynowanie lub lekką produkcję, z możliwością natychmiastowej budowy.
Poznań to jeden z najszybciej rosnących rynków na magazynowej mapie Polski. Rosnący popyt oraz niski współczynnik pustostanów sprzyjają realizacji nowych inwestycji logistycznych, takich jak Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Przemawia za tym silny lokalny rynek, dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa – mówi Urszula Rasmussen, associate partner, head of industrial w Sharman Church Chartered Surveyors, która doradzała w transakcji z CD Partner.

Rozwiązania proekologiczne

Wszystkie obiekty w Poznań Airport Logistics Centre będą wyposażone w zrównoważone rozwiązania, które pozwolą klientom na optymalizację kosztów użytkowania obiektu. W przypadku magazynu CD Partner, część magazynowa zostanie podzielona na strefy oświetlenia, dzięki czemu możliwe będzie ograniczenie zużycia energii. W części biurowej zainstalowane będą czujniki ruchu w celu użycia światła elektrycznego tylko w użytkowanych strefach. Ponadto Goodman podpisze z CD Partner klauzulę „zielonego najmu”, która zakłada współpracę w celu ograniczenia produkcji odpadów oraz zużycia energii elektrycznej i wody.