DHL wybrało FB Antczak

1277
DHL 1

DHL 1

Firma DHL, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty powstaną w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano w okresie lipiec–listopad 2016.

DHL Express (Poland) to wielotysięczna organizacja, która rocznie dostarcza do Polski ponad 28 mln przesyłek. Aktualnie firma posiada swoje oddziały w 51 polskich miastach, jednak perspektywiczny wzrost rynku, owocna współpraca ze wschodem oraz rosnąca popularność e-commerce sprawiły, że uruchomienie kolejnych parceli w północno–wschodniej Polsce, było naturalną konsekwencją dalszego rozwoju firmy.
Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. sześc., zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.
Obiekt w Łomży jest bliźniaczym projektem, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. HB Holding będące głównym inwestorem powierzyło FB Antczak kompleksową realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów. To pierwsze doświadczenia kaliskiej firmy we współpracy z operatorem logistycznym, jednakże posiada ona wieloletnią praktykę w realizacji obiektów magazynowych i produkcyjnych, jak np. obiekt na zlecenie MTM Industries w Kaliszu lub projekt Teknia Kalisz w Gołuchowie.
Oba budynki zaprojektowane zostały przez Pracownię Projektową JB – Projekt z Ełku.