Polacy kupują mieszkania nad rzeką

1207
Angel River

Angel River

Sprzedano już co trzeci apartament, mimo że budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Do Wrocławia dotarł trend z Wiednia, Berlina, czy Paryża. Lokalizacja tuż nad rzeką i blisko centrum, to największy atut prestiżowej inwestycji przy ul. Walońskiej we Wrocławiu. Dominują transakcje gotówkowe.

Przedsprzedaż apartamentów ruszyła w połowie marca tego roku. Sprzedanych zostało już 125 apartamentów, co stanowi ponad 35 proc. wszystkich lokali w inwestycji. To bardzo dobry wynik w segmencie premium. Co na to wpłynęło?
Jak twierdzi Ron Ben Shahar, główny partner Angel Poland Group, inwestor Angel River do Wrocławia dotarł ten sam trend, który obserwujemy w metropoliach zachodnich. W Wiedniu, Berlinie, czy Paryżu apartamenty w nowoczesnych budynkach nad Dunajem, Szprewą bądź Sekwaną również są bardzo poszukiwane. Sukces przedsprzedaży pokazuje, że klienci we Wrocławiu czekali na taką inwestycję.
W ramach Angel River zaplanowano dwa budynki apartamentowe – o wysokości 9 oraz 17 pięter w układzie kaskadowym. Z wyższych pięter będzie się rozciągał spektakularny widok na centrum miasta i tereny zielone zaczynające się tuż przy inwestycji.
Zdaniem Natalii Sawickiej, dyrektora sprzedaży i marketingu Angel River to dodatkowy atut z punktu widzenia wielu klientów. Jednak ważny obok samej lokalizacji jest również fakt, iż przygotowano odpowiednią strukturę jak i funkcjonalne rozkłady lokali. Nie bez znaczenie pozostaje bardzo korzystny dla nabywców system płatności (10 proc. ceny na etapie budowy, 9 proc. ceny po zakończeniu inwestycji) oraz zamknięty rachunek powierniczy, gwarantujący pełne bezpieczeństwo środków wpłacanych przez nabywców indywidualnych.
Kto kupuje apartamenty w Angel River? Czy większym powodzeniem cieszą się mniejsze, czy większe metraże?
Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno większe jak i mniejsze lokale. W przypadku większych metraży to największe zainteresowanie wzbudzają te z bezpośrednim widokiem na rzekę, natomiast mniejsze lokale traktowane są jako doskonała lokata kapitału, ze względu na bezpośrednią bliskość centrum miasta, terenów rekreacyjnych, czy centrów biznesowych – odpowiada Natalia Sawicka.
Roboty budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie sierpnia.
Przy okazji inwestycji zrewitalizowany zostanie także fragment nabrzeża rzeki Oławy. W przyszłości stanie się on częścią ogólnodostępnego bulwaru i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River.
Angel River to inwestycja grupy deweloperskiej Angel Poland Group, która zrealizowała w Polsce tak cenione inwestycje, jak Angel Wawel, Angel City, Angel Plaza w Krakowie, czy The Granary Hotel, OVO, Angel Wings, Angel Care we Wrocławiu.