Deichmann w biurowcu West Gate we Wrocławiu

1134
West Gate 03

West Gate 03

Firma Deichmann wynajęła ponad 1200 mkw. w West Gate – nowoczesnym budynku biurowym klasy A, realizowanym przez Echo Investment przy ul. Lotniczej 12 we Wrocławiu.

Umowa z firmą Deichmann Obuwie inauguruje proces wynajmu powierzchni nowego wrocławskiego projektu biurowego Echo Investment.
– Bardzo się cieszymy, że firma Deichmann, która od lat współpracuje z Echo Investment w sektorze centrów handlowych, wybrała nasz projekt biurowy na swoją nową siedzibę. Jest nam bardzo miło, że oferta West Gate spotkała się z uznaniem tej firmy – mówi Katarzyna Kubicka, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Firma Deichmann powstała w 1913 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne i nadal pozostaje w rękach rodziny założycielskiej. Prawie stuletnia historia firmy ma swój początek w Essen, w samym sercu Zagłębia Ruhry. Dziś nadal znajduje się tu główna centrala Grupy. Firma Deichmann posiada obecnie ponad 3.175 sklepów w 22 krajach i zatrudnia 32.500 pracowników na całym świecie. Zlokalizowana od 1998 roku we Wrocławiu centrala spółki Deichmann-Obuwie zarządza 224 sklepami na terenie całej Polski, w których zatrudnia już ponad 1700 pracowników

West Gate to nowoczesny budynek klasy A oferujący 16.000 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest w obrębie ulic Lotniczej, Na Ostatnim Groszu i Legnickiej, co gwarantuje doskonałą ekspozycję budynku. Bliskość przystanków komunikacji miejskiej oraz główne arterie komunikacyjne Wrocławia pozwalają na szybki dojazd do centrum miasta przy jednoczesnym bardzo dobrym połączeniu z lotniskiem i autostradową obwodnicą A8 . W sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne punkty usługowe i handlowe, a także park i tereny rekreacyjne.

Autorem projektu architektonicznego West Gate jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) i dwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony będzie w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji kantynę, punkty usługowo-handlowe i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.