Budnex zrealizuje Porta Mare Baltica

1095
Porta Mare Baltica Kołobrzeg 1

Porta Mare Baltica Kołobrzeg 1

W Kołobrzegu, jednym z największych i najpiękniejszych polskich kurortów, gorzowska firma Budnex zrealizuje swoją kolejną nadmorską inwestycję. Porta Mare Baltica położona będzie zaledwie 750 metrów od morza. Na kompleks nadmorskich apartamentów złoży się szesnaście trzypiętrowych budynków. Realizacja pierwszych czterech ruszy wiosną tego roku.

Porta Mare Baltica położona będzie w spokojnej części Kołobrzegu, pomiędzy dobrze znaną uzdrowiskową dzielnicą miasta a podlegającym ochronie Ekoparkiem Wschodnim, który tworzy sieć malowniczych ścieżek nieopodal nadmorskiego brzegu.
Od kilku lat dostrzegamy wyraźny wzrost zainteresowania nieruchomościami położonymi nad polskim morzem. Klienci chętnie kupują takie apartamenty zarówno w celach inwestycyjnych jak i na własne potrzeby. Stąd pomysł by rozpocząć kolejną inwestycję. Tym razem w Kołobrzegu – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex – Porta Mare to marka, pod nazwą której kryje się cały szereg realizowanych przez nas nadmorskich inwestycji. Prócz tej w Kołobrzegu mam również na myśli nasz flagowy obiekt Porta Mare WELLNESS & SPA, który obecnie realizowany jest w Dziwnówku.
Budowa Porta Mare Baltica podzielona zostanie na kilka etapów. Realizacja pierwszych czterech budynków rozpocznie się wiosną tego roku. Obecnie inwestor jest w fazie wyboru generalnego wykonawcy.
W każdym z szesnastu budynków Porta Mare Baltica powstanie 21 apartamentów o powierzchni od 33 do 69 mkw. Wśród nich będą lokale 2-, 3- oraz 4-pokojowe. Na etapie konstrukcji budynków firma Budnex umożliwia swoim klientom łączenie lokali w większe mieszkania, których powierzchnia może osiągnąć ponad 100 mkw. Warto dodać, że do każdego mieszkania przynależy przynajmniej jeden balkon, a największe lokale posiadają narożny taras oraz balkon. Inwestor na terenie kompleksu przewidział również place zabaw, siłownię na świeżym powietrzu oraz dużą liczbę miejsc parkingowych.
Nowa inwestycja firmy Budnex w Kołobrzegu nawiązuje swoją architekturą do zrealizowanego już w Dziwnówku zespołu apartamentów Porta Mare Leśne Tarasy. Niedawno kolejne trzy budynki z tej inwestycji uzyskały prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Kompleks w całości został już sprzedany, ale po sąsiedzku powstają Porta Mare Słoneczne Tarasy, w których do sprzedaży firma wprowadziła kolejne lokale.