PTB Nickel ponownie buduje dla firmy ALTOM

1089
ALTOM siedziba

ALTOM siedziba

PTB Nickel po raz kolejny zostało generalnym wykonawcą inwestycji firmy ALTOM, działającej na polskim rynku AGD od ponad 20 lat. Do końca czerwca 2015 r. w miejscowości Kocanowo k. Poznania spółka rozbuduje istniejące zaplecze magazynowe inwestora o kolejne 6 tys. m kw.

 

Trwająca niespełna 9 miesięcy budowa będzie prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. To druga, po rozbudowie hali magazynowo-logistycznej w Gnieźnie, realizacja PTB Nickel dla jednego z największych w kraju projektantów i dystrybutorów szkła, sztućców, porcelany oraz naczyń kuchennych.
W drugiej połowie września br. PTB Nickel rozpoczęło prace projektowe związane z rozbudową hali magazynowej gnieźnieńskiej firmy ALTOM. W ciągu 9 miesięcy w miejscowości Kocanowo w gminie Pobiedziska powstanie zaplecze magazynowe o powierzchni użytkowej ok. 9 tys. m kw. wraz z drogami i placami zewnętrznymi, zajmującymi prawie 3,4 tys. m kw. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w czerwcu 2015 r.
Spółka ALTOM zaufała nam po raz pierwszy 12 lat temu. Powiększyliśmy wówczas praktycznie o 100 procent jej zlokalizowane w Gnieźnie zaplecze logistyczne i magazynowe. Bardzo się cieszymy, że mamy okazję ponownie współpracować przy podobnej inwestycji w Kocanowie – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.Od początku działalności jedną z naszych specjalizacji jest budowa hal magazynowych i produkcyjnych, w tym także obiektów w ruchu. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do takich inwestycji, zarówno od strony projektowej, jak i wykonawczej. I co często najważniejsze, zawsze zapewniamy naszym klientom niezwykle krótkie terminy realizacji.
PTB Nickel rozbudowuje zaplecze magazynowe gnieźnieńskiego projektanta i dystrybutora niezmechanizowanego sprzętu AGD w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Jako generalny wykonawca firma odpowiada za wszystkie etapy inwestycji: od uzyskania wymaganych prawem dokumentów, przeprowadzenia procedury środowiskowej, przygotowania dokumentacji geotechnicznej oraz projektu budowlanego, uzyskania pozwolenia na budowę, po budowę obiektu i uzyskanie dla inwestora pozwolenia na jego użytkowanie.
Od początku swojej działalności PTB Nickel z sukcesem realizuje projekty dla przemysłu, rozwijając infrastrukturę zakładów produkcyjnych oraz zaplecza magazynowe i logistyczne. W ostatnich dwóch dekadach firma wzbogaciła swoje portfolio o kilkadziesiąt inwestycji, budując na zlecenie polskich oraz międzynarodowych spółek i koncernów hale magazynowe, produkcyjne, a także obiekty specjalne. PTB Nickel jako generalny wykonawca odpowiadało za budowę zakładów i hal dla takich potentatów w swoich branżach, jak m.in.: GlaxoSmithKline, Europoles, Inline, Hochland, Kraft Foods Polska, BASF, Aquanet czy Bowa.